logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Przecławianka z szansą na tytuł najpiękniejszej studentki świata

katarzyna-grynflderNasza mieszkanka, Katarzyna Grynfelder, będzie reprezentowała Polskę na World Miss University 2012 w Seulu. Konkurs odbędzie się między 28 listopada a 11 grudnia. Pomimo bardzo zajętych dni przygotowaniami do konkursu - znalazła chwilę na krótką rozmowę.

 

 

 

Katarzyna-Grynfelder-1Grzegorz Smolicz : Studiuje Pani ?
Katarzyna Grynfelder : Ukończyłam z wyróżnieniem szkołę medyczną i uzyskałam tytuł technika masażysty. Obecnie kontynuuję naukę w Wyższej Szkole w Szczecinie już na 3 roku na kierunku - zdrowie publiczne.

GS: Często spotkać można Panią w Przecławiu ?
KG: Nic się nie zmieniło, nadal mieszkam w Przecławiu, więc można mnie spotkać bez problemu.

GS: Dużo podróżuje Pani ?
KG: Patrząc na konkursy to mam już kilka podróży za sobą... ostatnio postanowiłam zwiedzać nasz piękny kraj i jak na razie mi to całkiem dobrze wychodzi.

GS: Jak wygrane w konkursach piękności zmieniły Pani życie ?
KG: Generalnie staram się nie zmieniać i być cały czas tą samą osobą. Nie warto udawać kogoś kim się nie jest. Poza tym konkursy Miss to moim zdaniem dodatek do życia, swego rodzaju przygoda, która naprawdę zabiera mnie w różne zakątki świata. Będę miała co wspominać i co opowiadać. Cieszę się chwilą. W tych konkursach największą wygraną jest możliwość poznania innych ludzi, kultur, nawiązania przyjaźni - dla mnie rewelacja!

Katarzyna-Grynfelder-2GS: Kiedyś grała Pani w piłkę nożną - znajduje jeszcze Pani czas na ten sport ?
KG: Tak jak przed zeszłorocznym finałem Miss Polonia, trochę ograniczam grę w piłkę - chociaż powiem, że ciężko jest się powstrzymać. Gdy czas mi na to pozwala, chętnie przychodzę tutaj w Przecławiu pograć w piłkę z absolwentami szkoły.

GS: Niedługo ważny międzynarodowy konkurs piękności w Seulu - jak wyglądają Pani przygotowania ?
KG: Przygotowania do konkursu to zawrotne tempo, ale staram się mu dotrzymać kroku. Do wyjazdu jeszcze 2 tygodnie. Dostałam ścisłe wytyczne co muszę przesłać przed wyjazdem - entry form, zdjęcia, nagrania itp. Waga mojego bagażu nie może przekroczyć 20kg, a muszę zabrać ze sobą suknie narodową , która obecnie jest szyta przez młodego projektanta Macieja Domańskiego, dwie suknie wieczorowe i kreacje codzienne. Oprócz ubrań, władze konkursu World Miss University poprosiły o drobne prezenty z naszego kraju dla uczestniczek konkursu, a co najdziwniejsze o zużyty pocisk - będziemy budowały wieżę upamiętniającą ofiary Wojny Koreańskiej

GS: Jakie jest przesłanie tego konkursu piękności ?
Katarzyna-Grynfelder-3KG: Obok wyboru najpiękniejszej studentki świata, konkurs World Miss University ma na celu propagowanie pokoju, wolontariatu i inicjatyw charytatywnych poprzez młodzież akademicką z całego świata. Podczas zgrupowania wiele czasu zajmują debaty poświęcone pokojowi ma świecie i przeciwdziałaniu konfliktom zbrojnym, które są szczególnie ważnym tematem w tej części azjatyckiego kontynentu.
Mam nadzieję że podołam, długa droga przede mną, bo aż 16 godzin lotu. Trzymajcie kciuki!!

GS: Czy w tym konkursie będzie jakaś możliwość głosowania na Pani kandydaturę ?
KG: Na pewno będzie głosowanie internetowe. Myślę, że tak jak w zeszłym roku informacje będą na stronie konkursu http://www.wmu.or.kr/ Oprócz głosowania, transmisje będzie można obejrzeć w telewizji internetowej. Finał konkursu odbędzie się 11 grudnia. Więcej informacji na pewno będzie bliżej finału.

GS: Czego możemy jeszcze życzyć naszej pięknej przecławiance ?
KG: Kochani trzymajcie kciuki, żebym nie pomyliła samolotów w trakcie przesiadek /śmiech/. I proszę mi życzyć dużo szczęścia!

GS : W takim razie życzymy dużo szczęścia i będziemy trzymać kciuki za sukces. Dziękuję za rozmowę.

Pin It