logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Nowy radny : Grzegorz Smolicz

smoliczNazywam się Grzegorz Smolicz, mam 36 lat, jestem nowym radnym Gminy Kołbaskowo w kadencji 2010-2014. Dzięki poparciu w ostatnich wyborach samorządowych zostałem wybrany na Waszego przedstawiciela, a wysoki wynik jest dla mnie wielką motywacją do solidnej pracy na rzecz naszych wspólnych potrzeb. Z Gminą Kołbaskowo związany jestem od 13 lat, obecnie mieszkam na osiedlu "Zielone Pole" w Przecławiu wraz z żoną Katarzyną i dwoma synami Jankiem i Piotrkiem. Moją przygodę z samorządem gminnym mogę określić tytułem "Wszystko zaczęło się od przedszkola"


W zeszłym roku wraz z grupą kilku rodziców próbowaliśmy nagłośnić sprawę pilnej potrzeby powstania publicznego przedszkola dla Przecławia i Warzymic. Głośna była wtedy sprawa sprzedaży przez Gminę działki pod prywatne przedszkole (przy kortach tenisowych) - choć wcześniej deklarowano, że właśnie tam planowane jest gminne (a nie prywatne) przedszkole. Zrozumienie i wsparcie dla akcji wyraziły jedynie radne z Klubu Przyjaciół Gminy Kołbaskowo i dlatego z tego komitetu wyborczego wystartowałem w ostatnich wyborach.
Zrozumiałem także że najlepszym sposobem dotarcia do młodych mieszkańców jest internet. Większość młodych mieszkańców w pogoni za pracą i wychowaniem dzieci nie znajduje czasu na zainteresowanie się sprawami lokalnymi. Znikoma jest frekwencja na spotkaniach wiejskich, sesji gminnej lub zebraniu w spółdzielni. Dlatego w maju 2010 założyłem i ciągle rozwijam portal Przeclaw24.pl Początki były trudne, musiałem się wiele nauczyć od strony informatycznej. Obecnie strona wygląda już lepiej i cieszy się dużym zainteresowanie a to mobilizuje do dalszej pracy.
W ciągu ostatniego roku otrzymałem wiele e-maili od mieszkańców dotyczących różnych problemów a z kilkoma z was koresponduję regularnie. Ten portal jest dla was - zapraszam. Dzięki niemu udało się już nagłośnić i rozwiązać wiele spraw.

Zapraszam także do kontaktowania się ze mną pod adresem nadanym przez gminę : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. W najbliższym czasie opublikowany będzie harmonogram dyżurów radnych - zapraszam na spotkanie i rozmowę w Urzędzie Gminy w Kołbaskowie. Aktualny rozkład dyżurów radnych będzie publikowany na stronach kolbaskowo.pl

Prezentacją własnej osoby zamykam cykl pt "poznajmy nowych radnych". Sylwetki Anny Sypniewskiej znajdziecie TUTAJ a Żanety Gąsowskiej TUTAJ. Pomimo kilku próśb z mojej strony ostatecznie nie otrzymałem materiałów do publikacji od Artura Zubla i Mirosława Pasterskiego (choć propozycja jest ciągle aktualna).