logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Żegnaj Daniel!

DanielSzymczyk3Odszedł od nas nagle. Pasjonat historii Przecławia i okolic. Jeden z pierwszych czytelników naszego portalu a potem nieoceniona pomoc w redagowaniu artykułów o historii kolejki wąskotorowej w gminie Kołbaskowo. Był także zapalonym modelarzem, współorganizatorem wstaw miniatur kolejowych oraz odkrywcą terenów gminy Kołbaskowo.

 

 

 

To Daniel najlepiej wiedział, gdzie dokładnie przebiegały tory kolejki folwarcznej w Ustowie i Przecławiu, jakie były rozstawy torów i gdzie znajdowały się nastawnie. To z jego źródeł, zdjęć i map korzystaliśmy pisząc o linii wąskotorowej Casekow-Penkun-Oder, która przebiegała przez Barnisław, Karwowo, Będargowo i Warzymice.

  reklama

Zabscy

Hair-House

 

W ostatniej rozmowie cieszył się z budowy ścieżki rowerowej po śladzie wąskotorówki. Z pewnością nie mógł się już doczekać, aż wsiądzie na swój ulubiony rower i przejedzie jej całą trasę. Nie doczekał się. Zginął tragicznie w poniedziałkowe popołudnie. Na rowerze.

 

Rodzinie zmarłego składamy kondolencje ['] W dalszej treści artykułu, poinformujemy o terminie mszy i pogrzebu.

 

AKTUALIZACJA z dnia 2022-02-07 - Pogrzeb Daniela odbędzie się w Gryfinie w piątek. Wystawienie zwłok godz. 12.30, a pogrzeb godz. 13.00 w kaplicy na cmentarzu w Gryfinie.

Poniżej zamieszczamy linki do artykułów, które współredagował Daniel Szymczyk

https://przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-okolice-dawniej-i-dzis/586-cpo-historia-kolejki-waskotorowej-cz1.html
https://przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-okolice-dawniej-i-dzis/643-cpo-historia-kolejki-waskotorowej-cz2-casekow-penkun.html
https://przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-okolice-dawniej-i-dzis/842-cpo-historia-kolejki-waskotorowej-cz3.html
https://przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-okolice-dawniej-i-dzis/1809-rowerem-po-waskotorowce-czesc-iv.html
https://przeclaw24.pl/tu-mieszkamy/nasze-okolice-dawniej-i-dzis/1815-rowerem-po-waskotorowce-czesc-v.html

 

Pin It