logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Triathlon moją pasją

daniel rudzW wersji IRON to aż 3,8 km pływania, 180 km jazdy rowerem i 42 km biegu. Na szczęście w najpopularniejszej wersji - olimpijskiej, jest mniej więcej ćwierć tego dystansu. To dyscyplina dla "Bożych Szaleńców", która znajduje sobie coraz więcej zwolenników w Polsce. Dotarła także do Przecławia. Przedstawiamy Daniela, który od 3 lat uprawia triathlon i robi w nim spore postępy.

 

 

Pływania musiałem nauczyć się od podstaw i dlatego mam jeszcze zapas możliwości do wykorzystania w tej dyscyplinie aby uzyskać lepszy czas - mówi Daniel Rudź. Najlepiej jeżdżę na rowerze, który towarzyszy mi prawie wszędzie. Do pracy i z pracy oraz w weekendy. A z bieganiem jest różnie, uczestniczę w popularnych zawodach w okolicach Szczecina. Biegam także okazyjnie z sąsiadami w grupie "Gmina Kołbaskowo Biega".

Tak jak w każdym sporcie i pasji, trzeba sobie podporządkować i ułożyć cały tydzień, aby w grafiku znalazło się miejsce na obowiązki rodzinne, pracę i wypoczynek. Triathlon to nie tylko wyzwanie aby przekraczać bariery swoich możliwości, ale także finansowe. Sprzęt który ma posłużyć kilka sezonów nie należy do najtańszych, strój startowy, pianka, rower i osprzęt treningowy to spory wydatek.

W pierwszych profesjonalnych zawodach Daniel wziął udział rok temu. W Szczecinie. Również w tym roku nie mógł odpuścić sobie takiej imprezy. W tegorocznej Enea Tri Tour wystartował wraz z 370 zawodnikami na tzw. "ćwiartkę". 950 metrów pływania, 45km kolarstwa oraz 10km biegania.

Jestem zadowolony ze startu, poprawiłem wynik z zeszłego roku choć warunki pogodowe nie sprzyjały - mówi Daniel Rudź. Żar z nieba, podbiegi kostką brukową pod Wały Chrobrego, za mocno przejechany etap rowerowy odbił się na wyniku biegu. Ale czas na mecie nie jest moim głównym motorem czy zachętą. Duch zawodów, świetna atmosfera, nowe znajomości i dobra ogólna  kondycja bardziej do mnie przemawia. Dla wielu jak i dla mnie  w Triathlonie mottem  jest "Ukończyć znaczy zwyciężyć"

Daniel już przygotowuje się do kolejnych zawodów, które odbędą się 26 lipca w Poznaniu. A my trzymamy kciuki !

Fot : BikeLIFE

Pin It