logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Przecławska mistrzyni kartingu

edyta paleczkaNie ma jeszcze osiemnastu lat i prawa jazdy. Jednak za kierownicą jest już mistrzynią, która zostawia przeciwników w tyle. Mowa o mieszkance Przecławia - Edycie, która w ostatni weekend zajęła czwarte miejsce w kategorii kobiet w eliminacjach do Mistrzostw Świata. Zawody odbyły się 18 i 19 kwietnia na torze "Silver" w Ustowie gdzie Edyta najczęściej trenuje.
 

 

Sporty motorowe interesowały mnie od dawna - mówi Edyta Pałeczka. Moja fascynacja zaczęła się od Hondy. Rok temy wygrałam Turniej Dzielnic Na Gokartach. Teraz dużo trenuję, szczególnie przed zawodami. Na torze spędzam nawet po 3-4 godziny.

Edyta w tygodniu uczy się w zasadniczej Szkole Zawodowej na kierunku fotografia. Jak podkreśla na bardzo wypełniony grafik. Przez trzy dni ma praktyki, dwa dni się uczy, a w każdej wolnej chwili, nawet do późnego wieczora spędza na treningach. Inne zainteresowania oraz przyjaciele schodzą na drugi plan.

Moja córka to zawzięta blondyna, która wielu facetów zostawia w tyle - mówi mama Małgorzata. Już teraz przygotowuje się do zawodów w Berlinie. Cieszy mnie zainteresowanie jej osobą. Może znajdzie się sponsor, który w zamian za logo na kasku lub odzieży sfinansuje zakup profesjonalnego kombinezonu i butów. Uprawianie tego typu sportu to nie małe wyzwanie nie tylko dla kierowcy, ale także dla rodziców. Jazdy na torze wyścigowym pochłaniają niemałe finanse. Do tego kosztowne wyjazdy na zawody, profesjonalny sprzęt i odzież. Lecz najważniejsza jest pasja.

Mówi się, że wyścigi kartingowe to sport przeznaczony wyłącznie dla mężczyzn. Dzięki takim zawodnikom jak Edyta, ma też swoje piękniejsze oblicze. Młodej zawodniczce życzymy sukcesów, bogatego sponsora oraz pomyślności na sierpniowym egzaminie na prawo jazdy !

Pin It