logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Przecławianka mistrzynią Polski !

przeclawianka-mistrzynia-polskiMiło jest nam ogłosić, że nasza mieszkanka - Małgorzata Otto, zajęła pierwsze miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski w Strzyżeniu Psów "Masters Grooming Show". Zawody odbyły się w dniach 12-13 lipca 2014 roku w Tarnowie Podgórnym. Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Groomerów. Wprawdzie Pani Małgosia jest mistrzynią Polski w kategorii początkujący - jednak już trzymamy kciuki za następne zawody i życzymy dalszych sukcesów.

 

 

Zawód fryzjera dla zwierząt znany jest w wielu krajach świata. W Polsce zaczyna się dopiero rozpowszechniać. Groomerzy nie tylko przycinają sierść psów i kotów różnych ras, zajmują się często trymowaniem, myciem, pielęgnacją, czyszczeniem uszu, usuwaniem insektów i wieloma innymi zabiegami.

 

W konkursie było kilka kategorii - mówi Małgorzata Otto. Grommerzy mieli maksymalnie dwie i pół godziny na ostrzyżenie psa. Prace oceniało jury, w którym zasiadali fachowcy z Włoch,  Francji i Belgii. W trakcie mistrzostw były organizowane seminaria ze specjalistami w których także wzięłąm udział.

 

Nasza mieszkanka wystartowała w klasie początkujących, która była przeznaczona dla osób, które mają mniej niż rok doświadczenia w branży. W konkursie towarzyszył się pięknie ostrzyżony pies rasy seter irlandzki. Gratulacje !

 

Pin It