logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Tutaj walne zebranie. Tam zwykłe zebranie.

walne-sm-przeclawMamy ciąg dalszy zmian w obu przecławskich spółdzielniach. Starsza i mniejsza - SM "Przecław" 21 listopada zwołuje Nadzwyczajne Zgromadzenie Członków Spółdzielni. Druga młodsza i większa - SM "Przecław - Zielone Pole" zaprasza 28 listopada członków spółdzielni na ... zebranie informacyjne. A to zasadnicza różnica.

 

 

Przypomnijmy. Przewrót i zmiana władzy w przecławskich spółdzielniach miały miejsce pod koniec czerwca. Początkowo, wg deklaracji nowych władz, miały nastąpić niezależne audyty oraz połączenie spółdzielni. W nowej rzeczywistości, rządzący pokłócili się ze sobą m.in o biura spółdzielni 81A/2 i 81A/1, odmawiają udostępnienia sobie dokumentów do badania przez rewidenta, wypowiadają umowę na zarządzanie zasobami i wprowadzają nowego zarządzającego. Dochodzi do rozwodu międzu spółdzielniami. Z czasem z prac w nowych Radach Nadzorczych rezygnują dwie osoby. A do brakującego Zarządu Spółdzielni i na funkcję prezesów wybrano... członków Rady Nadzorczej. I obecnie w Zarządzie Spółdzielni i w Radzie Nadzorczej są te same osoby. Czyli zarządzają spółdzielnią oraz prowadzą nad nią nadzór.

Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie członków Spółdzielni "Przecław" odbędzie się w czwartek 21 listopada o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej w sali 228. Należą do niej mieszkańcy Przecławia od numeru 48 do 56. W porządku obrad m.in uzupełnienie składu Rady Nadzorczej o piątą osobę. Zarząd i Rada Nadzorcza poinformuje także o stanie prawnym i finansowym oraz o działaniach naprawczych podjętych w ostatnich miesiącach. Obecnie władzie Spółdzielni "Przecław" wyglądają następująco : Zarząd - Tomasz Kufel i Konrad Zygar, Rada Nadzorcza - Tomasz Kufel, Beata Łatka, Konrad Zygar i Jerzy Chlebek. Spółdzielnia od kilku miesięcy prowadzą własną, nową stronę internetową www.smprzeclaw.pl na której publikuje wiele dokumentów oraz zapisuje przebieg spotkań i negocjacji z władzami SM "Przecław - Zielone Pole".

Odmiennie przedstawia się sytuacja w Spółdzielni "Przecław - Zielone". Tydzień później, w kolejny czwartek 28 listopada o godzinie 18:00 w Szkole Podstawowej odbędzie się zwykłe zebranie. Dotyczy ono mieszkańców Przecławia od numeru 57 do 100. Takie spotkanie o charakterze informacyjnym nie podejmuje uchwał i nie wybiera brakującego członka do Rady Nadzorczej. Nie ma ono prawnego znaczenia i nie będzie można formalnie zgłaszać i przyjmować wniosków. Nadzwyczajne zebranie w SM Przecław - Zielone Pole obiecywane jest już od dłuższego czasu. Według nowych zapewnień ma się odbyć w połowie grudnia. Tutaj także dwóch członków rady nadzorczej pracuje w zarządzie - są to : Jerzy Trędowicz i Danuta Kuszmider.

Ostatnie wydarzenia pokazały, że warto zainteresować się tym co dzieje się we własnej Spółdzielni. Poprawiła się znacznie frekwencja na zebraniach, a mieszkańcy wzieli swoje sprawy, w swoje ręce. Bo wiadomo "nic co o nas - bez nas".

 

walne-sm-przeclaw-ogloszenie

Pin It