logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Czy ten chodnik jest robiony prawidłowo ?

chodnik-wrzymice-prawidlowyDlaczego mamy takie wysokie podjazdy do posesji ? Od kilku dni nie ma robotników - czy oni zeszli z budowy? Te i inne pytania od mieszkańców Warzymic wpływają na adres portalu przeclaw24.pl . Starostwo Powiatowe w Policach uspokaja. Wszystko jest w porządku i pod kontrolą.

 

 

 

Mija drugi miesiąc inwestycji w Warzymicach. Na odcinku od końca Przecławia, przez przejazd kolejowy, do skrzyżowania w Warzymicach i dalej przez prawie całą wieś w stronę Będargowa, powstaje dwu kilometrowy chodnik. Inwestorem jest Starostwo Powiatowe w Policach. Budowę wspiera finansowo także Gmina Kołbaskowo. Postępy w budowie to od kilku tygodni temat numer jeden dla mieszkańców wsi. Osobiście przy swoich posesjach, dzień w dzień, obserwują pracę robotników. Interweniują u Sołtysa, Rady Sołeckiej i w Starostwie Powiatowym o nieprawidłowościach.

Obecnie prace realizowane są na bieżąco - mówi Magdalena Sochanowska Zastępca Naczelnika Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach. Chodnik wykonywany jest zgodnie z projektem budowlanym i nie ma tutaj mowy o "pomyłkowym" ułożeniu chodnika za wysoko w stosunku do nawierzchni. Rzeczywiście prace przy budowie chodnika w Warzymicach były chwilowo wstrzymane w dniach 3 - 5 września, w związku z koniecznością podjęcia decyzji związanych z jego realizacją, uzgodnienia ich z projektantem i wykonawcą.

Prace idą wolno, przyznają mieszkańcy, w wielu miejscach chodnik ułożony jest wysoko. Według projektu przed skrzyżowaniem, obok krzyża, ma być odtworzona nawierzchnia drogi. Powstanie tam potem platforma najazdowa, w kształcie litery T, a na niej dwa przejścia dla pieszych. Ma ona za zadanie uspokoić ruch w tym niebezpiecznym miejscu oraz umożliwić pieszym bezpieczne przekroczenie drogi. W projekcie znalazły się także mniejsze platformy najazdowe w dalszej części wsi.

Umowa z wykonawcą inwestycji przewiduje jej zakończenie na dzień 15 października 2013 r. W ocenie Starostwa Powiatowego termin ten nie jest zagrożony. Patrząc na postępy w budowie i tempo pracy, można w to wątpić.

 

Pin It