logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Mały pogromca narkotyków w gimnazjum

pogromca-narkotykowW dniu dzisiejszym przecławskie gimnazjum odwiedzili mundurowi z psem do wykrywania narkotyków. Była to błyskawiczna reakcja Straży Gminnej na informacje od rodziców, że w szkole mogą być rozprowadzane nielegalne substancje. Do Przecławia przyjechali dziś policjant, strażnik gminny oraz pies, a właściwie piesek. Ten niepozorny sznaucer jest w naszym województwie ekspertem od wykrywania narkotyków.

 

 

Policjant, strażnik i wyszkolony pies przeszli się po wszystkich klasach. Na szczęście nie wykryto żadnych niepokojących substancji. Tego typu działania mają na celu ograniczenie zjawiska demoralizacji i przestępczości narkomanii. Za najbardziej zagrażające zdrowiu i prawidłowemu rozwoju dzieci i młodzieży uznaje się ewidentnie narkomanię. I jest to zjawisko, wobec którego, żaden dorosły nie powinien zostać obojętny.

Myślimy stale o problemie narkotyków i będziemy nad tym jako szkoła czuwać - mówi dyrektor Edyta Majewska-Gargula. Z jednej strony przypominamy uczniom o szkodliwości zażywania narkotyków, a z drugiej strony o odpowiedzialności karnej, jaka grozi za ich posiadanie. Akcja w naszej szkole miała głównie charakter ostrzeżenia, że w każdej chwili specjalnie przeszkolony pies może razem z policjantem wejść na teren szkoły i odszukać narkotyki.   

Jak się dowiedzieliśmy Straż Gminna oraz Policja z psem będą systematycznie pojawiać się bez zapowiedzi w Publicznym Gimnazjum w Przecławiu.

Pin It