logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Dziura obok dziury - tak jeździmy od Siadła do Ustowa.

dziura-obok-dziuryDrogi w naszych okolicach są w coraz gorszym stanie, zwłaszcza te które nie są od lat remontowane. Z najczęściej użytkowanych przez kierowców - chyba najgorzej wygląda droga powiatowa od Ustowa przez Kurów, Siadło Dolne do Siadła Górnego. Miejscami stan tej drogi jest tak fatalny, że uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po niej.

 

 

Najgorsze jest to, że nie wiadomo kiedy Starostwo zabierze się za ich łatanie. O generalnym remoncie tej drogi mówi się już od dawna, ale na rozmowach się tylko kończy. Na podesłanie zapytania do Starostwa Powiatowego w tej sprawie, do tej pory nie wpłynęła żadna odpowiedź do publikacji.

A co roku na drogach powtarza się ten sam scenariusz. Wraz z topniejącym śniegiem na ulicach pojawiają się znienawidzone przez kierowców dziury. Wyrwy powstałe na skutek działania soli i zamarzającej wody przybierają najróżniejsze kształty. Liczba pozimowych przeszkód niejednokrotnie uniemożliwia kierowcom ich skuteczne ominięcie, narażając tym samym auta na uszkodzenia.

Ostatnio w lokalnych dziennikach pojawiła się informacją, że zły stan drogi powiatowej może skutkować wycofaniem się szczecińskiego Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego z obsługiwania trasy linii 70. W wielu miejscach trzeba stawiać znaki ostrzegawcze i ograniczać na nich dozwoloną prędkość do 30 kilometrów na godzinę.

Smutna jest to sytuacja bo droga jest w strasznym stanie  - mówi sołtys Kurowa Marcin Jastrzemski. Dziury co chwilę. Trudno jechać prosto drogą w taki stanie, ciężko się wyminąć z drugim samochodem. Zapytanie i interwencje składam w gminie u Pani Wójt. Z tego co się orientuję to, powiat nie przeznaczył pieniędzy na naszą drogę.

W Gminie Kołbaskowo mamy głównie drogi powiatowe - liczą łącznie 52 kilometry. Drogi gminne to 18km. Oprócz nich mamy drogi tranzytowe - A6 i 13 mają one statut dróg krajowych. Ci, którzy uszkodzą samochód wjeżdżając w dziurę, mogą domagać się odszkodowania od zarządcy drogi.

Pin It