logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Nasze drogi są ciągle białe ...

tutaj-zaczyna-sie-polskaOd weekendowych opadów śniegu minęły już cztery doby. Nasze drogi są dalej oblodzone i ośnieżone. Niestety nie poprawiła się sytuacja, a odpowiedzialna za zimowe odśnieżanie dróg powiatowych firma "Trans-Net" z Polic chyba czeka już tylko na wiosenne temperatury. Udostępnione w sobotę 12 stycznia przez nasz portal zdjęcie drogi powiatowej Warnik-Ladenthin obiegło całą Polskę wywołując śmiech i lawinę komentarzy. Do dziś sytuacja niewiele się zmieniła.

 

"Skurczybyki z tych Niemców zepchnęli cały śnieg do nas", "bo oni mają podgrzewane asfalty" , "przynajmniej dziur nie widać" "w Niemczech pewnie nie padało - dlatego mają czarny asfalt" te i setki innych komentarzy można było przeczytać na temat powyższego zdjęcia zrobionego przez Mateusza Szczuplaka. I do tej pory fotka z przejścia granicznego Warnik-Ladenthin bawi internautów w serwisach typu : demotywatory.pl wykop.pl czy wiocha.pl. Dzięki dalszym udostępnieniom w serwisach społecznościowych i "lajkach" na facebooku fotkę z Warnika zobaczyła już cała Polska.

Dziś sytuacja niewiele się zmieniła, ale jest progres - mówi Mateusz Szczuplak - widać ślady pługu. Ale u naszych sąsiadów cały czas wygląda to lepiej. Na drogach powiatowych w Smolęcinie czy Karwowie dalej biało, pięknie i niebezpiecznie. To są drogi powiatowe - usłyszeliśmy w Urzędzie Gminy Kołbaskowo. Właścicielem drogi od granicy państwa do Będargowa jest Zarząd Powiatu w Policach. Przesyłamy do wglądu pismo Starosty Polickiego w tej sprawie. Identyczna sytuacja jest z drogami w Smolęcinie, Karwowie i innych miejscowościach naszej gminy.

A w przygranicznym Ladenthin drogi czarne. Poniżej galeria z kolejnej wyprawy fotograficznej Mateusza Szczuplaka. Bez trudu odgadniecie, czy zdjęcie zrobiono w Polsce - czy w Niemczach. Widać czarno na białym.

 


Pin It