logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Warzymice walczą o chodnik !

warzymice-walcza-o-chodnikDziesiąty rok mieszkańcy Warzymic wnioskują o wybudowanie chodnika, który umożliwi im bezpieczne poruszanie się po wsi. Każde zebranie sołeckie kończy się pisemną interwencją do Starostwa Powiatowego w Policach o pilnej konieczności jego powstania. Zdesperowani wieloletnim milczeniem w tej sprawie oraz brakiem efektów - zaprosili do wsi reporterów TVP Szczecin.
Droga powiatowa na odcinku od Przecławia przez Warzymice do Będargowa należy do bardzo ruchliwych. Dzieci i młodzież uczęszczające do Szkoły Podstawowej w Będargowie oraz Zespołu Szkół w Przecławiu muszą poruszać się nieutwardzonym poboczem. Przez centrum Warzymic wiodą dwa niebezpieczne zakręty a pośrodku wsi przy ruinach kościoła zbudowany został plac zabaw. Poruszanie się przy jezdni w tej okolicy bez uważnej opieki dorosłego jest wyjątkowo niebezpieczne. O budowie chodnika oraz remoncie drogi mówi się od lat, obietnice składane były mieszkańcom wielokrotnie.

Odzewu ze strony Polic nie mamy żadnego - mówi sołtys Warzymic Zbigniew Szczuplak - posiadam obszerną korespondencję z Powiatem w tej sprawie i żadnego efektu na dzisiaj. Nasza droga jest tranzytem dla samochodów osobowych z Gminy Dobra do Szczecina. Przejeżdża tutaj ogromna ilość 20-30 tonowych ciężarówek które nie mogą się nawet bezpiecznie wyminąć na drodze. Jako sołtys pełniący swą funkcję trzecią kadencję sprawę chodnika zawsze traktowałem priorytetowo i bardzo poważnie. Obietnice budowy przychodziły ze strony radnych powiatowych, poprzedniego Wójta gminy Kołbaskowo, ale były one składane tylko w okresie kampanii wyborczych, później sprawa przycichała. Dlatego korzystając z uprzejmości TVP Szczecin  przedstawiliśmy swoje bolączki w programie "Wokół Nas",  który ukazał się na antenie telewizji 9.07.2012 roku. Wszystkim mieszkańcom, którzy przybyli na plac zabaw i zainteresowali się sprawą składam serdecznie podziękowania w imieniu rady sołeckiej i własnym.

Program "Wokół Nas" wyemitowany przez TVP Szczecin dostępny jest TUTAJFot : Mateusz Szczuplak

Pin It