logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Sprzątam, bo to mój obowiązek !

kupa-psiaAgata z Przecławia, młoda pracująca mama, codziennie na porannym spacerze ze swoim szorstkowłosym jamnikiem. Wczesny ranek, na kilka minut przed wyjazdem do pracy, już ubrana w szpilki, biegnie z czworonożnym pupilkiem na trawnik. W jednej ręce smycz, w drugiej... woreczek foliowy. Jak mówi "sprzątam, bo to mój obowiązek wynikający z posiadania psa". I w gronie właścicieli psów jest w tej opinii odosobniona. Niestety !Nie ma żadnej siły w przyrodzie, aby kupa sama wylądowała w koszu. Nie narobi prosto do śmietnika najbardziej wytresowany piesek. Nie pomogą darmowe woreczki i pojemniki na odchody. Nie złapie właściciela psa na gorącym uczynku nawet najskuteczniejsza straż gminna. Niestety właścicielu to jest twój pies - i to jest twoja kupa. Jak co roku trzeba postawić na edukację i apelować do mieszkańców że sprzątanie psich odchodów jest - obok karmienia, pielęgnacji, wyprowadzania - naturalną czynnością wynikającą z posiadania psa. Czy to coś zmieni? Regularnie raz w miesiącu na adres portalu przychodzą maile, przeważnie o podobnej treści...

Proszę o zamieszczenie w widocznych miejscach komunikatów dla właścicieli psów żeby sprzątali po swoich podopiecznych - pisze Pani Ola z Przecławia. Chodniki pełne są psich odchodów. Nie sposób przejść czy przejechać wózkiem z dzieckiem żeby nie wdepnąć w kupę. Osobiście wielokrotnie zwracałam uwagę właścicielom, których pies załatwił się na chodniku a właściciel udawał że tego nie widzi. Moje słowa były bezczelnie ignorowane. Ludziom brak kultury osobistej, a po chodnikach Przecławia nie można przejść bo wszędzie psie kupy!

Mieszkam niedaleko "Jasia" i byłej "Zośki" - kolejny list mieszkanki - te chodniki to istna psia kuweta! Ludzie idac rano po pieczywo zabierają psa żeby się załatwił. Psy przywiązane pod sklepem załatwiają się tuż pod jego drzwiami. Jestem w szoku bo ludzie mający jorki albo inne małe maskotki chcą uchodzić za osoby dobrze ubrane, zadbane, bogate, a tymczasem korona z głowy im spada gdy trzeba się schylić po kupę pupila. Zresztą, idąc do apteki lub szkoły chodniki też są zaminowane. Muszę poprosić spółdzielnię o wsparcie. Może informacje o karaniu wyrodnych właściciel zmotywuje ich do poprawnego zachowania względem innych mieszkańców Przecławia którzy nie muszą tolerować psów i ich odchodów. Szkoda ze straż gminna nie może zobaczyć tych porannych toaletowych spacerów z psami pod sklepy. Jestem okropnie tym zbulwersowana. Głupota ludzka zawsze mnie irytowała ale teraz właściciele psów nie reagują nawet jak zwróci im się uwagę. Bezczelnie odchodzą zostawiając kupę dla czyjegoś buta czy kółka wózka. Uważam że mieszkańcy posiadający psy powinni płacić dodatkowe opłaty za sprzątanie osiedla skoro sami nie potrafią.

Pin It