logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Kilka słów o wiosennych porządkach

kontenery-wiosnaW ostatni weekend w Przecławiu i Warzymicach na zamówienie Gminy Kołbaskowo podstawiono kontenery na odpady wielkogabarytowe. Już w sobotę rano część z nich była wypełniona po brzegi. Propozycja pozimowego sprzątania piwnic i działek okazała się "strzałem w 10". W niedzielę wieczorem pełne kontenery zabrała wyłoniona w przetargu firma. Jedynie kontener na osiedlu "Zielone Pole" pozostał częściowo pusty.


Podobnie było we wszystkich miejscowościach Gminy Kołbaskowo. Weekendowy odbiór gabarytów był powtórzeniem akcji z zeszłego roku. Według zapowiedzi Wójta akcja będzie kontynuowana także jesienią - bezpłatne kontenery trafią do każdej wsi.

W miniony weekend miało miejsce jeszcze jedno zdarzenie. Tym razem wyjątkowo negatywne. W nocy z soboty na niedzielę w Warniku przy drodze do hydroforni ktoś wywiózł przyczepę śmieci i tak po prostu wyrzucił je na drogę. Zdjęcia podesłał nam jeden z mieszkańców, sprawa została już zgłoszona do nowo powstałej Straży Gminnej.

W 2011 roku 300 tys złotych z naszego wspólnego budżetu poszło na likwidację dzikich wysypisk śmieci, utylizację, wywóz, recykling i sprzątanie terenów - mówi M. Schwarz. Te pieniądze mogłyby być przeznaczone na zupełnie inne cele. 300 tys zł to koszt wybudowania połowy świetlicy wiejskiej w Stobnie czy Moczyłach.Pin It