logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Nasilają się kradzieże wózków

kradzieze-wozkow-Uwaga ! W ostatnim czasie częstym łupem złodziei są pozostawione na klatce schodowej wózki dziecięce. Taka kradzież może narazić rodziców nawet na tysiąc złotową stratę i spore niedogodności. Jeśli już jesteśmy zmuszeni pozostawiać wózek na klatce - to wnieśmy go piętro wyżej i nie pozostawiajmy w polu widzenia potencjalnego złodzieja. Warto zwrócić też uwagę na osoby, które wchodzą z nami na klatkę schodową lub na niej przebywają - zwłaszcza wieczorem.

 

Ukradziono mi wózek z klatki - mówi Pani Magda z Przecławia - wezwany ochroniarz powiedział mi, że to nie pierwszy przypadek w tym tygodniu. Warto, aby młodzi rodzice mieli szanse zabezpieczyć się przed taką przykrą niespodziankę. Oczywiście na ochronę liczyć nie mogłam, bo na osiedlu był spokój, a kamery nic nie zarejestrowały. Od ochroniarza dowiedziałam się, że oni nie chronią naszego mienia tylko mienie spółdzielni co mnie lekko zdziwiło.

W ostatnim czasie zanotowaliśmy więcej zgłoszeń kradzieży wózków w Przecławiu - mówi Emil Szwajdych, kierownik rewiru dzielnicowych - apelujemy o przezorność i niepozostawianie wózków i rowerów na klatkach schodowych. Prosimy nie wpuszczać osób postronnych oraz kontrolować stan techniczny drzwi przy domofonie. Jeśli można je łatwo podważyć to proszę interweniować do właściwego zarządcy. Wszystkie zdarzenia proszę zgłaszać do komisariatu w Mierzynie pod tel 91 8217311.

Jeśli złodziej uszkodził domofon lub włamał się na klatkę - taki czyn może być zakwalifikowany jako kradzież z włamaniem i sprawcy grozi za to nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Jeżeli prokuratura i sąd zmienią kwalifikację czynu na zwykłą kradzież grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia.

Pin It