logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Po co dzieci segregują śmieci ?

po-co-dzieci-segreguja-smieciSkoro większość pojemników do selektywnej zbiórki odpadów jest przepełniona tygodniami. Najgorzej sytuacja przedstawia się z pojemnikami na PET. Obecnie nie ma szans na wyrzucenie plastiku na całym "Zielonym Polu". Mamy upalne lato, spożycie napojów w plastikowych butelkach rośnie, a częstotliwość opróżniania tych pojemników zdecydowanie spada.


 


Pojemniki  należące do gminy to te z napisem "zakupione ze środków powiatowego funduszu ochrony środowiska" - mówi Pani Aneta Krzyszycha Inspektor d/s gospodarki komunalnej. Opróżnia je "Czerwona Kropka" z która Gmina Kołbaskowo podpisała umowę. W Przecławiu stoją w 7 miejscach. Pozostałymi pojemnikami które mają logo "Jantry" - zarządza Spółdzielnia "Przecław - Zielone Pole"

Jutro, we wtorek odbieramy wszystkie PETy - mówi Pan Marcin Piechota z firmy "Czerwona Kropka" - w czwartek szkło a w piątek makulaturę. Cykl opróżniania pojemników do selektywnej zbiórki odpadów wynosi 10 dni. Dla plastików w sezonie letnim powinien być częstszy - nawet 4 razy w miesiącu. Warto też pomyśleć o zamianie pojemników, które stoją przy szkole, są bardziej pojemne i nie zapełniają się tam do końca i zamienić je z tymi na "Zielonym Polu".

Jak wygląda sytuacja - każdy z nas widzi. To co nie zmieści się do pojemnika to zostawiane jest obok. Potem wiatr robi swoje i śmieci latają po osiedlach. Już od najmłodszych lat uczymy dzieci aby segregować odpady, do jakiego pojemnika co wrzucać. W domu pod zlewem trzymamy po kilka siatek a w każdej osobno papier, plastik i szkło. A potem ląduje to wszystko w tradycyjnym śmietniku. Chyba że ktoś ma dużo czasu i chęci aby przejść się z reklamówkami pod szkołę - tam pojemniki są najczęściej puste.

Pin It