logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Szykuje się "gorące walne" na Zielonym Polu

zielone pole walne Już w najbliższy wtorek 11 czerwca odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Przecław - Zielone Pole". Dwa dni później, w czwartek 13 czerwca odbędzie się Walne Zgromadzenie Członków Spółdzielni Mieszkaniowej "Przecław". Według doniesień czytelników oraz złożonych projektów uchwał na jednym z zebrań będzie bardzo gorąco.

 

 

Od 14 lat niezmiennie zapraszamy mieszkańców-spółdzielców na Walne Zgromadzenia, które odbywają się corocznie w czerwcu. Z reguły frekwencje na nich są niskie. Około 90% członków spółdzielni nie interesuje się tym na co idą comiesiecznie płacone czynsze, fundusze remontowe oraz jak wygląda sytuacja finansowa spółdzielni do której należą.

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

 

Od kilku dni wszystkie niezbędne dokumenty są udostępnione do przejrzenia w siedzibach spółdzielni. W taki sposób każdy członek może zapoznać choćby ze sprawozdaniem rady nadzorczej i zarządu z ich działań w minionym roku. Jest to o tyle ważne, że na podstawie przedstawionych danych członkowie spółdzielni będą decydować, czy udzielić prezesowi i jego zastępcy absolutorium. Warto też sprawdzać na bieżąco strony internetowe : www.zielonepole.pl oraz www.smprzeclaw.pl 

  reklama

Hair-House

Terminy zebrań:

- 11 czerwca we wtorek o 17:30 w GOKSiR Przecław (Sala Koncertowa) odbędzie się zebranie SM "Przecław - Zielone Pole" - czyli mieszkańców Przecławia od numeru 57 do 100.

- 13 czerwca w czwartek o 18:00 w GOKSiR Przecław (Sala Koncertowa) odbędzie się zebranie SM "Przecław" - czyli mieszkańców Przecławia od numeru od numeru 48 do 56

  reklama

WolneSlowa GIF

 

Problemów na naszym osiedlu jest wiele. W ostatnim czasie ucierpieliśmy przy obfitych opadach deszczu. W wielu miejscach mamy niedrożne kanały odpływowe wód deszczowych. Od początku kwietnia większa spółdzielnie znacząco podniosła w czynszu opłaty administracyjne i jest o 50% droższa od mniejszej spółdzielni. Mniejsza spółdzielnie inwestuje w fotowoltaikę oraz remontuje kolejne budynku. Większa ciągle odkłada remonty budynków w nieznaną przyszłość. W mniejszej spółdzielni Rada Nadorcza pracuje społecznie, w wiekszej każdy z członków rady otrzymuje 1000 zł miesięcznie.

 reklama

Magnolia Montessori Przecław Przedszkole Żłobek

 

Regularnie otrzymujemy różne wiadomości od czytelników. Zielone Pole jest bardzo zdegradowane - pisze Pan Mirek. Nikt przez lata nie zabezpieczył środków na remonty generalne. Jeszcze kilka lat takiej polityki, a będziemy musieli się posiłkować kredytami zewnętrznymi, zaciągniętymi na kilkadziesiąt lat.

Przypomnijmy, że na poprzednim Walnym Zgromadzeniu, Zarząd spółdzielni chciał pokryć stratę bilansową z działalności za ubiegłe lata z funduszu zasobowego (mowa o kwocie minus 2,8 mln zł) /przyp.red/

Czy Rada Nadzorcza to wiedziała i nadzorowała, bo przecież zasiadał w niej również obecny Pan Prezes i czy to było uzgadniane i kontrolowane? - pyta Pan Mirek. Dziwną sprawą jest fakt, że przykładowo blok 61 w funduszu remontowym jest na minusie około 160 000zł. Czas na zmiany!

  reklama

Ancora Warzymice

 

Sytuacją w spółdzielni zainteresował się nowy radny Przecławia, Pan Marcin Olszewski.
Kilka dni temu grupa członków SM zgłosiła projekty uchwał do biura SM Przecław - Zielone Pole. Projekty dotyczą, odwołania Rady Nadzorczej oraz zmniejszenia diet lub uchylenia całkowicie wynagrodzenia w Radzie Nadzorczej. Niestety nie zgadzamy się z działalnością Rady, brak planu i pomysłu na osiedle, może doprowadzić do dalszej degradacji osiedla. Jestem zwolennikiem uchylenia diet, dlatego że są one zbyt wysokie, ponad 1000 zł miesięcznie dla każdego członka RN i to w dobie tak zniszczonego przez czas osiedla. Na części zasobów SM fundusze remontowe są w katastrofalnym stanie, część budynków jest nawet na minusie.

Zachęcam każdego członka SM Przecław - Zielone Pole do przyjścia na Walne Zgromadzenie. Poświęcimy te kilka godzin w roku, bo niedługo może być już za późno. W zeszłym roku pokazaliśmy siłę, w tym roku też ją pokażmy. Liczy się każdy głos, przypomnę tylko, że na poprzednim Walnym Zgromadzeniu zabrakło pół głosu do pełnego odwołania Zarządu. Zadbajmy razem o wspólną przyszłość naszego osiedla! - dodaje na koniec M. Olszewski

 Walne SMPrzeclaw

Walne SMPrzeclaw ZP 1

Walne SMPrzeclaw ZP 2