logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Trwa remont drogi w Stobnie. Jak postępują prace?

Stobno remontOd ponad 8 miesięcy trwają prace drogowe w Stobnie. Na części inwestycji jest już asfalt, chodniki i podjazdy do posesji. Powstają też miejsca postojowe, przystanki autobusowe oraz zatoki. Całość inwestycji ma się zakończyć pod koniec września.

 

 

 

Aktualnie w ramach inwestycji Powiatu Polickiego we współpracy z Gminą Kołbaskowo pod nazwą „Rozbudowa drogi powiatowej nr 3923Z Szczecin – Warnik na odcinku Szczecin – Stobno, Etap II – m. Stobno”, roboty budowlane są prowadzone w miejscowości Stobno na odcinku od posesji nr 17a do posesji nr 6 oraz w rejonie skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3920Z Dołuje - Przecław - informuje Starostwo Powiatowe w Policach

   reklama

Fruktolinka Zdrowa Żywność

Hair-House

 

Do tej pory na remontowanym odcinku wybudowano m.in. kanalizację deszczową oraz ułożono konstrukcję jezdni do warstwy wiążącej. Warstwa ścieralna zostanie ułożona na całości odcinka na przełomie sierpnia i września. Tak więc kierowcy muszą się jeszcze uzbroić w cierpliwość.

Obecnie trwają prace związane z budową chodników, ciągu pieszo-rowerowego, ścieżki rowerowej, zatok autobusowych i miejsc parkingowych. Po ich ukończeniu Wykonawca - RSK Wolin - rozpocznie następne etapy inwestycji.

  reklama

WolneSlowa GIF

Magnolia Montessori Przecław Przedszkole Żłobek

 

W kolejnym etapie zostanie przebudowana droga powiatowa Nr 3923Z na odcinku od posesji nr 17a do skrzyżowania na Będargowo oraz na odcinku od posesji nr 6 do skrzyżowania z drogą powiatową Nr 3922Z Stobno – Mierzyn. O terminie ich rozpoczęcia, będziemy Państwa informować na bieżąco - dowiedzieliśmy się w Starostwie Powiatowym.

Termin zakończenia całości inwestycji planowany jest na koniec września tego roku. Całkowita wartość inwestycji wynosi ponad 11 mln zł, z czego niecałe 5 mln zł Powiat Policki pozyskał z Rządowego Funduszu Polski Ład i nieco ponad 5 milionów złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

 

 

Fot. Starostwo Powiatowe Police z dnia 14.05.2024