Przecławska Biedronka wprowadza limity zakupu cukru.

Biedronka 2022W całym kraju dyskont Biedronka wprowadził limit zakupu cukru na jednego klienta. Decyzja zapadła dziś, w środę 20 lipca. Od dłuższego czasu sklepy tej sieci borykają się z brakami logistycznymi wielu produktów. Często brakuje w nich mleka, śmietany, jajek, oleju czy papieru toaletowego.

 

 

 

 

W celu zapewnienia dostępności do jednego z podstawowych produktów, jakim jest cukier, zdecydowaliśmy się wprowadzić od 20 lipca 2022 r. limit sprzedaży tego produktu – do 10 kg na jeden paragon – powiedział portalowi o2.pl Marcin Hadaj, menedżer ds. komunikacji korporacyjnej Biedronki.

  reklama

Fruktolinka

 

Marcin Hadaj zwrócił uwagę, że "część klientów kupuje w sklepach sieci niedetaliczne ilości cukru w związku z okazyjnymi cenami. Z danych na paragonach wynika, że nabywcami są głównie przedsiębiorcy a celem Biedronki jest zapewnienie towaru w jak największej ilości dla wszystkich klientów".

  reklama

Hair-House

"Gazeta Wyborcza" kilka dni temu wyjaśniała, że Biedronka ma przede wszystkim problemy z logistyką. Brakuje pracowników w magazynach, brakuje też kierowców, a pracujący skarżą się na przemęczenie. Problemy z ludźmi są też w sklepach, zresztą nie tylko tych należących do Biedronki, ale także u konkurencji. Nie ma kto tego towaru – nawet jak się już pojawi – roznosić po sklepie - pisze dziennik

Kiedy sytuacja wróci do normy. Nie wiadomo.