logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Krygiera ciągle bez przejazdu, Wyszyńskiego w remoncie - wszyscy na Przecław.

zamknieta krygieraBudowlańcy w Podjuchach nie mogą dokończyć na czas pierwszego etapu budowy węzła Granitowa. Z jego remontem wiąże się czasowe zamknięcie dla ruchu ulicy Floriana Krygiera. Według harmonogramu droga dojazdowa na prawobrzeże miała być zamknięta od marca do czerwca. Być może ruch będzie wznowiony w połowie lipca. Ale to nic pewnego. Na razie musimy uzbroić się w cierpliwość i odczekać swoje w korkach.

 

 

 

Zamknięcie Krygiera od 7 marca tego roku oznaczało skierowanie ruchu wyjazdowego na DK13 przez Warzymice i Przecław lub przez Most Długi i Trasę Zamkową. Sytuacja wyjazdowa z miasta bardziej się skomplikowała kiedy w rejonie Mostu Długiego i skrzyżowania z ulicą Wyszyńskiego rozpoczęto remont torowiska tramwajowego. Kierowcom z centrum miasta pozostała Trasa Zamkowa. Pozostali ruszyli "trzynastką" na Przecław.

  reklama

Ostoja

Obecnie w porannych i popołudniowych godzinach szczytu, w przypadku wjazdu do Szczecina, korki sięgają Smętowic, a przy wyjeździe - auta blokują rondo Hakena. Takich sytuacji nie było wcześniej - mówią kierowcy - w wakacje rok temu korek był na maksymalnie 2-3 zmiany świateł. Teraz czekamy nawet 15 minut.

Przejazd przez światła na skrzyżowaniu z Do Rajkowa spowolnił się jeszcze bardziej. Część aut wcześniej jeździła objazdem przez szklarnie. Niestety, tutaj także jest remont. Ulica Cedrowa jest w kompletnej przebudowie, nie można ją przejechać a zakończenie robót zaplanowano na koniec tego roku.

  reklama

Tasso

Pozostaje nam jedynie przeczekać te kilkanaście dni, a oddana, miejmy nadzieję jak najszybciej, do użytku ulica Krygiera udrożni ruch na Prawobrzeże oraz w relacji do centrum miasta. Co spowoduje także zmniejszenie się ruchu na DK13 przez nasze miejscowości.

Krygiera Podjuchy 1

Krygiera Podjuchy 2

Pin It