Niebawem pójdziemy skrótem.

chodnik sliwkowaMamy dobrą wiadomość dla mieszkańców warzymickich osiedli. Po ponad dwuletniej batalii powstaje chodnik, który połączy okolice Alei Śliwkowej ze ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż drogi krajowej 13. Miejmy najdzieję, że inwestycja zakończy się szybko i nasze dzieci we wrześniu skorzystają już z bezpośredniego, krótszego dojścia do szkoły w Przecławiu.

 

 

 

Zauważyłam że przez pole budowany jest chodnik - pisze jedna z mieszkanek osiedla Różane - czy to oznacza że będziemy mieć skrót do Lidla? Pytałam robotników, ale nic nie wiedzą. Proszę o więcej informacji.

Czy coś wiadomo o nowej ścieżce rowerowej z Tęczowych Ogrodów do trzynastki? - pyta inny mieszkaniec.

  reklama

Ostoja

To nie będzie scieżka rowerowa. To będzie chodnik dla pieszych - mówi Urszula Zapolska, kierownik działu handlowego Gryf Development - będzie to ogólniedostępny i nieograniczony ciąg pieszy, który zakończy się pomiędzy Lidlem i hurtownią "Ehrle". Inwestorem obecnie jest nasza firma, która już wkrótce odda pierwsze trzy budynki na nowym osiedlu śliwkowym w Warzymicach. Z chodnika będą mogli korzystać nie tylko przyszli mieszkańcy, ale także osoby pozostałe.

Wprawdzie chodnik będzie miał tylko 700m, ale z pewnością poprawi bezpieczeństwo m.in. uczniów uczęszczających do szkoły w Przecławiu. Obecnie muszą oni iść dookoła przez stare Warzymice, przekraczając dwa przejazdy kolejowe. W drugim przypadku mieszkańcy Różanego czy Tęczowych Ogrodów chodzili polem wzdłuż osiedla Różanego.

  reklama

Tasso

Główną niedogodnością nowych Warzymic są pozamykane ciągi piesze pomiędzy osiedlami. Z jednej strony mieszkańcy chcą się czuć bezpieczniej, jednak z drugiej strony zagradzają sobie możliwość przedostania się na skróty do innego osiedla, sklepu czy punktu usługowego. Nowo budowany chodnik w Warzymicach będzie dla wszystkich.

Gmina Kołbaskowo nie realizuje tej inwestycji, nie mamy tutaj swoich terenów - mówi wójt M. Schwarz. Ale po zakończeniu budowy chodnika zostanie on wraz z gruntem odkupiony od obecnego inwestora.

chodnik sliwkowa 01

chodnik sliwkowa 02

chodnik sliwkowa 03

chodnik sliwkowa 04