logo gif 10lat

Open menu

 reklama

Ancora 1000x175 baner VIP

Niebawem pójdziemy skrótem.

chodnik sliwkowaMamy dobrą wiadomość dla mieszkańców warzymickich osiedli. Po ponad dwuletniej batalii powstaje chodnik, który połączy okolice Alei Śliwkowej ze ścieżką pieszo-rowerową wzdłuż drogi krajowej 13. Miejmy najdzieję, że inwestycja zakończy się szybko i nasze dzieci we wrześniu skorzystają już z bezpośredniego, krótszego dojścia do szkoły w Przecławiu.

 

 

 

Zauważyłam że przez pole budowany jest chodnik - pisze jedna z mieszkanek osiedla Różane - czy to oznacza że będziemy mieć skrót do Lidla? Pytałam robotników, ale nic nie wiedzą. Proszę o więcej informacji.

Czy coś wiadomo o nowej ścieżce rowerowej z Tęczowych Ogrodów do trzynastki? - pyta inny mieszkaniec.

  reklama

Ostoja

To nie będzie scieżka rowerowa. To będzie chodnik dla pieszych - mówi Urszula Zapolska, kierownik działu handlowego Gryf Development - będzie to ogólniedostępny i nieograniczony ciąg pieszy, który zakończy się pomiędzy Lidlem i hurtownią "Ehrle". Inwestorem obecnie jest nasza firma, która już wkrótce odda pierwsze trzy budynki na nowym osiedlu śliwkowym w Warzymicach. Z chodnika będą mogli korzystać nie tylko przyszli mieszkańcy, ale także osoby pozostałe.

Wprawdzie chodnik będzie miał tylko 700m, ale z pewnością poprawi bezpieczeństwo m.in. uczniów uczęszczających do szkoły w Przecławiu. Obecnie muszą oni iść dookoła przez stare Warzymice, przekraczając dwa przejazdy kolejowe. W drugim przypadku mieszkańcy Różanego czy Tęczowych Ogrodów chodzili polem wzdłuż osiedla Różanego.

  reklama

Tasso

Główną niedogodnością nowych Warzymic są pozamykane ciągi piesze pomiędzy osiedlami. Z jednej strony mieszkańcy chcą się czuć bezpieczniej, jednak z drugiej strony zagradzają sobie możliwość przedostania się na skróty do innego osiedla, sklepu czy punktu usługowego. Nowo budowany chodnik w Warzymicach będzie dla wszystkich.

Gmina Kołbaskowo nie realizuje tej inwestycji, nie mamy tutaj swoich terenów - mówi wójt M. Schwarz. Ale po zakończeniu budowy chodnika zostanie on wraz z gruntem odkupiony od obecnego inwestora.

chodnik sliwkowa 01

chodnik sliwkowa 02

chodnik sliwkowa 03

chodnik sliwkowa 04