logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Mieszkańcy gminy Kołbaskowo szyją maseczki - Ty też możesz pomóc #Masks4All

szyja maseczkiRuszyła akcja "Maseczka dla mieszkańca". Dzięki niej każdy mieszkaniec Gminy Kołbaskowo będzie mógł bezpłatnie otrzymać maseczkę wielokrotnego użytku, która po wcześniejszej sterylizacji np. wypraniu w odpowiedniej temperaturze i wyprasowaniu, zmniejszy ryzyko zarażenia siebie i innych podczas przemieszczania się w przestrzeni publicznej. Dzięki specjalnej kieszonce możliwe jest zastosowanie filtra, który może być umieszczony jako dodatkowa warstwa. Najprostszym filtrem jest docięty worek do odkurzacza, chusteczka higieniczna lub trzykrotnie złożony ręcznik papierowy.

 

Przykład Czech pokazuje, że noszenie maseczek przez wszystkich mieszkańców tego kraju znacząco spowolniło koronawirusa. Do akcji włączyło się także stowarzyszenie Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo.

  reklama

Ostoja


W jaki sposób możesz pomóc?
- Przede wszystkim załóż maseczkę, kiedy wychodzisz z domu.
- Jeśli umiesz szyć na maszynie, możesz włączyć się do przygotowywania maseczek. W tym celu zgłoś się do prezesa naszego stowarzyszenia Renaty Wójcik tel. 505 148 055.
- Zachęcamy również do przekazywania materiałów, takich jak: bawełna, gumki czy nici. W tym celu prosimy o kontakt z Urzędem Gminy Kołbaskowo.
- Osoby chcące wesprzeć akcję finansowo mogą wpłacać dowolną kwotę na konto stowarzyszenia Klub Przyjaciół Gminy Kołbaskowo. Środki przeznaczone zostaną na zakup materiałów do szycia maseczek.

Konto bankowe BGŻ BNP PARIBAS 05 2030 0045 1110 0000 0250 6980

Tytuł wpłaty: darowizna na maseczki

Dlaczego warto nosić maseczki?
Minister Zdrowia 5 kwietnia 2020 r. wyraził opinię, że „powoli powinniśmy iść w kierunku obowiązkowych maseczek na ulicach, w sklepach, w pracy”. – Mamy coraz więcej ludzi bezobjawowo zakażonych. I wtedy ta maseczka ma sens. Ona oczywiście jest dla chorych, ale są też chorzy bezobjawowo. Do tej pory mieliśmy jeszcze bardzo mało takich chorych w Polsce, w związku z tym prawdopodobieństwo, że ktoś na ulicy czy na spotkaniu spotka się z osobą zakażoną, było relatywnie nieduże. Teraz jest coraz większe. Weszliśmy w nowy, kolejny etap zakażeń – stwierdził.

 reklama

Montessori 2

Jak otrzymać maseczkę?
Każdy mieszkaniec naszej gminy, który chciałby bezpłatnie otrzymać taką maseczkę, proszony jest o kontakt telefoniczny (SMS) z Sołtysem swojej miejscowości w terminie do 10 kwietnia 2020, a mieszkańcy przecławskich i warzymickich osiedli z Urzędem Gminy Kołbaskowo Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Szczegóły można znaleźć na stronie www.kolbaskowo.pl i fanpage’u Gmina Kołbaskowo – zajrzyj, polub, udostępnij.

Pamiętaj! Najlepiej #ZostańWDomu. A jeśli musisz wyjść #Masks4All.

 

szyja maseczki

Pin It