logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Projekt nie przewidywał wykonania podjazdu.

schody do goksirJuż wiemy, kto, za ile i na jakich zasadach przebudował przejście dla pieszych oraz schody w kierunku Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji. Początkowo pojawiały się informacje, że prace wykonała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ponieważ to oni są właścicielem drogi oraz przyległego do niej pasa. Okazuje się jednak, że prace wykonano na zlecenie gminy Kołbaskowo. Obecnie trwają rozmowy, aby przy wyremontowanych schodach pojawił się podjazd dla niepełnosprawnych.

 

 

Najkrótsze przejście z przecławskich osiedli do GOKSiR-u to jedno z najniebezpieczniejszych przejść dla pieszych w naszych okolicach. W ostatnim czasie doszło tu do kilku wypadków i potrąceń. Wprawdzie podniesiono jego rangę po przez wybudowanie środkowej wysepki oraz doświetlenia jednak przy przebudowie schodów zapomniano o niepełnosprawnych. Sprawa jest ciągle na żywo komentowana przez mieszkańców w mediach społecznościowych.

  reklama

Ostoja

Trudno zrozumieć decyzje o niedawnym usunięciu na schodach do Domu Kultury części umożliwiającej zjechania czy wjechania wózkiem dla dzieci - pisze p. Andrzej. Już widzę matkę z dwójką dzieci zmierzającą na place zabaw Domu Kultury.

Całkiem niedawno były poprawiane. Dorobiono zjazd dla wózków. Odprowadzając dzisiaj starsze dziecko na zajęcia do ośrodka kultury spotkała mnie niemiła niespodzianka. Zjazdu/podjazdu dla wózków nagle brak. Musiałam z wózkiem zjechać po błotnistej nawierzchni obok schodów - pisze mieszkanek Przecławia.

Też mi się to nie podoba 😞 mój syn nie ma sam szans zejść tym zejściem. Osoby niepełnosprawne uczą się na obozach aktywnej rehabilitacji schodzenia po schodach na wózkach ale przy barierce, takiej tu tez niestety nie ma. Rzeczywiście całkiem bez pomyślunku - pisze p. Anna

 reklama

Montessori 2

Początkowo sądzono, że to GDDKiA dokonała remontu przejścia i schodów ze względu na to że jest zarówno właścicielem drogi jak i pasa przyległego do niej. I z takim zapytaniem zwróciliśmy się do rzecznika tej instytucji.

To nie jest inwestycja Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad - informuje nas Mateusz Grzeszczuk rzecznik prasowy szczecińskiego oddziału GDDKiA - tylko Gminy Kołbaskowo. Także adresatem Państwa pytań powinna być Gmina.

Schody wraz z azylem i dodatkowym oświetleniem były realizowane przez głównego wykonawcę GOKSiR to jest Adamietz Sp. z o.o. w Strzelcach Opolskich - mówi Janusz Kwidziński Sekretarz Gminy Kołbaskowo. Przebudowa całego przejścia łącznie ze zmianą organizacji ruchu wyniosła 100 tys. zł netto. Zadanie było realizowane w oparciu o projekt wykonany przez Pracownię Projektową PORTAL-PP w Szczecinie i uzgodnione z zarządcą drogi tj. GDDKiA. Projekt nie przewidywał wykonania podjazdu dla niepełnosprawnych. Bezpośrednio do Urzędu Gminy Kołbaskowo nie wpłynęły skargi dotyczące braku podjazdu dla osób niepełnosprawnych. Prowadzone są rozmowy z GDDKiA na temat rozwiązania kwestii udogodnień dla osób niepełnosprawnych.

List od jednej z mieszkanek Przecławia - złożyliśmy dziś zapytanie w Gmina Kołbaskowo oraz Generalna Dyrekcja Dróg...

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic Poniedziałek, 24 lutego 2020
Pin It