medentes przeclaw

 reklama

Szukaj w portalu

Parkowanie pod warzymickim Lidlem będzie płatne!

lidl parkometrZa kilka dni ruszy system płatnego postoju przy sklepie "Lidl" w Warzymicach. To będzie pierwszy taki parking w naszej okolicy. Początkowa godzina będzie bezpłatna - ale za kolejne trzeba będzie już zapłacić. Dla tych, którzy nie pobiorą biletu, czekać będzie niemiła niespodzianka. Za wycieraczką mogą znaleźć wezwanie do zapłaty na prawie sto złotych.

 

 

Warzymicki Lidl wzorem innych marketów w całym kraju wprowadza system płatnego parkowania. Ma on wymusić zwolnienie miejsc parkingowych dla klientów. Dla nich pierwsze 60 lub 90 minut ma być bezpłatne. Potem kolejna godzina ma kosztować 3 lub 4 zł. Takie stawki stosowane są w całym kraju. Ma to być blokada dla tych którzy będą chcieli pozostawić samochód na dłużej. Parking przy sklepie jest czynny 24 godziny i 7 dni w tygodniu. I tak mają być też sprawdzane bilety przez firmę zewnętrzną. Kara za brak biletu to zwykle 95 złotych.

Na terenie parkingu pojawiły się już ofoliowane parkometry. Za parkowanie będzie można zapłacić monetami oraz zbliżeniowo kartą płatniczą. Obok terminala ma pojawić się także regulamin oraz cennik. Musimy bronić się przed powstającymi kolejnymi osiedlami - mówi jedna z pracownic sklepu. Już teraz niektóre auta parkują całymi dniami, a co będzie później jak oddadzą nowe osiedle? To nasz parking i ma być dla naszych klientów.

 reklama

ostoja 1

Parkingami Lidla zarządza zewnętrzna APCOA z Warszawy, która podaje, że w terminie 7 dni od dnia wystawienia wezwania kierowca może złożyć reklamację. Zostanie ona rozpatrzona w terminie do 30 dni. W piśmie należy umieścić datę wystawienia wezwania, numer wezwania, numer rejestracyjny pojazdu, imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz krótki opis powodu reklamacji.

Myślę że na początku problemy będzie miało wielu klientów - mówi jeden z mieszkańców. Kwestia przyzwyczajenia się. Trzeba będzie pobrać bilet i wrócić do auta dodatkowo. Zobaczymy.

reklama

Montessori 2 

O parkingach przy swoich sklepach informuje biuro prasowe sieci Lidl:
"Informujemy, że wszystkie parkingi przed sklepami Lidla są bezpłatne dla naszych klientów na czas dokonywania zakupów. Wybrane spośród naszych parkingów wyposażone są w systemy parkingowe, które chronią przed nieuprawnionym korzystaniem z miejsc postojowych, jednak i tam parkowanie jest bezpłatne pod warunkiem pobrania z parkomatu i umieszczenia za szybą darmowego biletu. Chcielibyśmy podkreślić, że stosujemy to rozwiązanie tylko w przypadku, gdy istnieje realny problem z parkowaniem sygnalizowany przez naszych klientów. Na terenie każdego parkingu umieszczony jest regulamin informujący o zasadach korzystania z tego terenu. Zgodnie z regulaminem, podstawą prawną korzystania z parkingu jest zawarcie umowy najmu miejsca parkingowego. Regulamin stanowi treść umowy najmu miejsca parkingowego. Do zawarcia umowy dochodzi poprzez wjazd i zaparkowanie pojazdu na terenie parkingu. Umowa jest odpłatna, a zatem każdy korzystający z parkingu zobowiązany jest do uiszczenia z tego tytułu opłaty w wysokości wskazanej w regulaminie. W razie nieuiszczenia opłaty właścicielowi pojazdu może zostać naliczona opłata dodatkowa. Zgodność z przepisami prawa jest podstawą działalności firmy Lidl Polska. Ochrona danych osobowych jest dla nas bardzo ważna. Parkingi obsługiwane są przez zewnętrzne firmy, które wybierane są przez nas z należytą starannością."

lidl parkometr 2lidl parkometr 3

Pin It