logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Odbudują chodnik w Warzymicach. Znamy termin.

chodnik warzymice Kolejny raz wracamy do sprawy inwestycji zlokalizowanej w Warzymicach wzdłuż Alei Śliwkowej. Według naszych ustaleń prace w tym miejscu wykonuje Szczecińska Energetyka Cieplna. Kładzione są podziemne instalacje rurowe, które mają zapewnić nowym mieszkańcom ogrzewanie i ciepłą wodę. Inwestor rozkopał przylegający chodnik uniemożliwiając mieszkańcom bezpieczne poruszanie się. Na adres naszego portalu wpłynęło oświadczenie w którym określono termin zakończenia tej inwestycji.

 

 

Chciałabym zaznaczyć na początku, że zarówno po stronie Szczecińskiej Energetyki Cieplnej jak i wykonawcy zostały dopełnione wszystkie formalności, a inwestycja prowadzona jest prawidłowo - informuje Danuta Misztal ze szczecińskiego SEC-u.

Z tym stwierdzeniem ciężko się zgodzić ze względu chociaż na wizję lokalną budowy oraz oświadczeniem starostwa powiatowego, które twierdzi, że doszło do uszkodzenia drogi powiatowej. Prace te były wykonywane bez zezwolenia zarządcy drogi i po naszej interwencji zostały wstrzymane. SEC otrzymał zezwolenie na wykonanie prac od poniedziałku, został też zobowiązany do naprawy jezdni po ich zakończeniu - informuje Magdalena Sochanowska z Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach

 reklama

ostoja 1

Wykonawcą robót w Warzymicach jest firma IRMA Sp. z o.o. ze Szczecina. Prace biegnące wzdłuż chodnika prowadzone są na działce nie będącej własnością Starostwa Powiatowego tylko firmy RONSON, i to od firmy RONSON Szczecińska Energetyka Cieplna uzyskała stosowne pozwolenie. Rozkopując długi chodnik nie pomyślano jednak o pieszych.

Chodnik znajduje się na działce prywatnej, nie na działce należącej do Starostwa Powiatowego. Uzyskując zgodę na prowadzenie prac nie otrzymaliśmy wytycznych dotyczących przygotowania alternatywnego odcinka - informuje Danuta Misztal ze szczecińskiego SEC-u. Państwa zapytanie w tej kwestii było dla nas sygnałem, że ten chodnik użytkowany jest przez mieszkańców. Przeprowadziliśmy wizję lokalną tego miejsca i konsultacje z wykonawcą – alternatywny chodnik zostanie przygotowany. Prace w tym zakresie powinny rozpocząć się w poniedziałek 3 lutego. Teren prac zabezpieczony jest prawidłowo, przy wejściu ustawione są zapory, które uniemożliwiają wejście na cały odcinek. Ustawimy jednak dodatkowe zapory bezpośrednio przy wykopach. Przewidujemy, że prace potrwają do 28.02.2020 r. Jednak jest to zależne od wielu czynników min. warunków atmosferycznych czy też zgody Starostwa na wykonanie przecisku na dalszym odcinku sieci cieplnej. Oczywiście nawierzchnia drogi powiatowej, która została uszkodzona, zostanie naprawiona w uzgodnieniu z zarządcą drogi.

Co do brakującej tablicy informacyjnej tej inwestycji, to chciałabym wyjaśnić, że zgodnie z Prawem Budowlanym na inwestycjach liniowych nie są wymagane tablice informacyjne, jakie stosuje się przy realizacji np. budowy budynków. Jest to jednak słuszna uwaga, ustawimy tablicę informacyjną. Reasumując – od strony formalno – prawnej nie nastąpiły błędy czy zaniedbania, co mam nadzieję wyjaśniłam. Aby zminimalizować mieszkańcom niedogodności wynikające z prowadzenia tej inwestycji, przygotujemy tymczasowe rozwiązanie, które zastąpi chodnik, ustawimy także tablice informacyjną - dodaje na koniec D. Misztal

 

chodnik warzymice rozkopany 

Pin It