logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Objazdem do Stobna do października [MAPA]

przylep objazdRozpoczęła się pierwsza faza remontu drogi powiatowej od ul. Okulickiego w Szczecinie do Stobna. Kierowcy muszą się uzbroić w cierpliwość i nadrabiać drogi przez Mierzyn. Zaplanowano objazdy, ograniczenia w ruchu oraz tymczasowy ruch wahadłowy. Objazdy nie będą dotyczyć jedynie służb, komunikacji miejskiej oraz dojeżdżających do posesji. I tak do października tego roku.

 

 

Przebudowa drogi będzie się odbywała z podziałem na dwa odcinki - mówi Jan Włodarczyk ze starostwa powiatowego w Policach. Jeden odcinek od ul. Okulickiego do skrzyżowania z drogą nr 3926Z Szczecin - Rajkowo, a drugi odcinek od skrzyżowania z drogą nr 3926Z do skrzyżowania z drogą powiatową nr 3922Z Stobno - Mierzyn. Na obu odcinkach zostanie utrzymany dojazd do posesji usytuowanych na zamkniętym odcinku oraz dla komunikacji autobusowej. Dla pozostałych użytkowników dróg zostały wyznaczone objazdy.

 reklama

ostoja 1

I tak jadący od ul Derdowskiego czy od ul Ku Słońcu w kierunku Stobna będą musieli na rondzie Gierosa skręcić w Drogę Krajową nr 10 w stronę Mierzyna. Następnie w centrum wsi skręcić w lewo na Stobno. Nie wykluczone, że na remontowanym odcinku będzie obowiązywać ruch wahadłowy. Zostanie on wprowadzony na czas wykonywania robót związanych z budową podziemnej sieci infrastruktury technicznej oraz przy robotach polegających np. na frezowaniem nawierzchni, wykonywaniu podbudowy i konstrukcji jezdni lub dostawie i rozładunku materiałów - dodaje na koniec J. Włodarczyk.

Obecnie w kilku miejscach są już ustawione tablice informujące o zamknięciu drogi. Remont tak długiego odcinka drogi został podzielony na dwa etapy. Całość prac będzie kosztować ponad 13 mln zł. W ramach inwestycji powstanie także ścieżka pieszo-rowerowa biegnąca przy drodze. W realizacji tego zadania partycypują finansowo także gmina Kołbaskowo, Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski.

Prace na zlecenie Starostwa Powiatowego w Policach wykonuje firma Strabag.

Stobno objazd 1

Stobno objazd 2

Stobno objazd 3

Stobno objazd 4

Stobno objazd 5

Stobno objazd 6

Stobno objazd 7

Stobno objazd 8

Pin It