logo gif 10lat

Open menu

 reklama

medentes przeclaw

Miasteczko rowerowe musi poczekać do wiosny.

miasteczko rowerowe styczen2020Ta inwestycja od samego początku wzbudzała kontrowersje wśród mieszkańców. Na forach i na adres portalu ciągle przychodzą negatywne komentarze i zdjęcia z przeprowadzonych prac oraz sensu całej inwestycji. Po prawie trzech miesiącach od ich rozpoczęcia można powiedzieć, że efekt jest słaby. W tym miejscu mamy obecnie kupę błota, zmniejszony plac zabaw i problemy z parkowaniem.

 

 

Ja się pytam po co? - pisze p. Czesław z Przecławia. Niech mi ktoś powie ile osób jeżdżących na rowerach ma karty rowerowe? Założę się, że nikt - więc projekt bezmyślny. Powinni zrobić więcej parkingów - to jest zmorą Przecławia.

Dziwne - pisze p. Piotr z Przecławia. Zabierają dzieciom dużą część placu zabaw, tworząc nazwijmy to miasteczkiem rowerowym, a za szkoła jest plac, chyba nawet parking, który w odwieczności stoi zamknięty na głucho, koło małego boiska. Miejsc parkingowych sporo, teren szkoły, kawał zielonego miejsca i co ? I lepiej zryć dzieciakom plac zabaw.

Miałam nadzieje że to parking - pisze p. Aleksandra. Miejsc niestety nie ma. Już nie wspomnę o parkujących rodzicach, który przywożą swoje dzieci w tygodniu na trening. Parkują właśnie w tym miejscu albo o zgrozo gdzie popadnie. Mieszkańcy krążą po 20-30 min by znaleźć miejsce parkingowe. Miasteczko rowerowe - OK, ale nie w tym miejscu.

 reklama

ostoja 1

 

Prace przy budowie rozpoczęły się na początku listopada i postępowały dość szybko. Potem, prawdopodobnie wykonawca przegrał z pogodą i zostawił na kilka tygodni otwarty plac budowy. Część inwestycji została przeprowadzona zgodnie z podpisaną umową i projektem - mówi Janusz Kwidziński, sekretarz gminy Kołbaskowo. Ze strony zamawiającego nie było żadnych uwag. Pozostaje wykonanie nakładki, możliwe to będzie, gdy warunki atmosferyczne na to pozwolą. „Miasteczko rowerowe” nie jest gotowe do użytkowania a warunki pogodowe uniemożliwiają nasadzenia.

Po naszej interwencji, wykonawca ogrodził plac budowy, zrobił częściowy porządek na przyległych parkingach oraz pozabierał porozsuwane maty z poziomym oznakowaniem. Pojawiły się też informacyjne tablice o zakazie wstępu i wjazdu na budowę. Bo jest to ciągle plac budowy i taki pozostanie z pewnością do wiosny.

Wykonawca – firma "SeVia", został wybrany z zastosowaniem przepisów prawa zamówień publicznych. Koszt opiewa na 129.150 zł. Gmina Kołbaskowo otrzymała na to zadanie od wojewody zachodniopomorskiego dofinansowanie w kwocie 100.000 zł. Projekt realizowany jest pod nazwą „Bezpieczny rowerzysta w gminie Kołbaskowo” w ramach którego na wybudowanym miasteczku ruchu drogowego odbywać się mają zajęcia i egzaminy dla dzieci i młodzieży mające na celu podniesienie poziomu wiedzy z zakresu bezpieczeństwa na drodze.

 

Pin It