logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Parafianie żegnają księdza. Kuria odpowiada.

pozegnanie ksiedza przeclaw 2To już pewne, ksiądz Paweł Kuchnicki z końcem października wyjeżdża z Przecławia. Wikarego na przecławskiej parafii zastąpić ma ks. Łukasz Palucha z Barlinka. Parafianie oraz dzieci przegotowujące się do I Komunii Świętej dziś i jutro będą żegnać księdza. Mamy oświadczenie Kurii, która poinformowała, że zmiana przecławskiego wikarego "wynika z osobistej rodzinnej sytuacji Księdza"

 

 

Uprzejmie informuję, że zmiana wikariusza w Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu nastąpiła po odbyciu odpowiednich spotkań z zainteresowanymi i wynika z osobistej rodzinnej sytuacji Księdza - informuje ks. Sławomir Zyga z Kurii Metropolitalnej w Szczecinie. Proszę zatem o uszanowanie Jego prywatności oraz prywatności Jego najbliższych.

Na adres portalu oraz fanpejdż wciąż wpływają liczne komentarze dotyczące ostatniej zmiany personalnej na przecławskiej parafii. Jak poinformował ksiądz proboszcz Roman Misiak na niedzielnej mszy świętej "Ks. Abp Andrzej Dzięga... z dniem 1 listopada zwalnia ks. Pawła Kuchnickiego z obowiązków wikariusza naszej parafii, i jednocześnie mianował na jego miejsce ks. Łukasza Palucha, dotychczasowego wikariusza parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Barlinku"

Ksiądz Paweł "zagościł" w Przecławiu zaledwie dwa miesiące i ciężko będzie wielu parafianom się z nim pożegnać. Na wtorkowej wieczornej mszy świętej oraz po różańcu wikary otrzymał liczne kwiaty, prezenty i ręcznie wykonane przez dzieci kartki. A w środę o godzinie 18:00 ma odprawić ostatnia mszę w Przecławiu.

Bardzo szkoda :( - pisze Pani Anna z Przecławia. Dziś po mszy był wielki smutek i łzy w kościele. Nie widziałam jeszcze takiego poruszenia nigdy. Fantastyczny ksiądz z charyzmą i niesamowitym podejściem. Wielki żal, że tak krótko...

Od 13 lat jestem mieszanką tych okolic nie przypominam sobie aby którykolwiek ksiądz tak ciekawie dzieciom tłumaczył Pismo Święte, miał podejście i wspólny język - pisze Pani Agnieszka z Przecławia Mszę wyprawiane przez ks Pawła były niesamowite, nigdy na żadnej mszy lud Boży jak to wysławił się arcybiskup.. nie nudził się. Nie było klepania modlitw na pamięć zawsze nas czymś zaskoczył. Jeśli nie uda nam się go zatrzymać to proboszcz Misiak i kuria będą mieli duży orzech do zgryzienia. Mam nadzieję że następny ksiądz będzie równie dobry i ciekawie nam parafianom tłumaczył słowo Boże. Szkoda w tej całej sytuacji dzieci klas 3 które idą do pierwszej komunii świętej.

Strasznie to przykre - pisze Pani Katarzyna z Przecławia. Ksiądz z pasją, z ciepłym i przede wszystkim naturalnym podejściem do dzieci i młodzieży. Dzieci są bardzo zaskoczone i smutne, że ksiądz Paweł musi tak niespodziewanie odejść. My także. A tak cieszyliśmy się na ten wspólny okres przygotowań do pierwszej komunii świętej. Uważam ze to wielka strata dla naszej parafii.

Ostatnią mszę świętą ks. Paweł  Kuchnicki poprowadzi w środę 30 października o godzinie 18:00.

 

Pin It