logo gif 10lat

Open menu

magnolia 2021

 reklama

Arcybiskup Dzięga odwołuje przecławskiego wikarego. Wierni w szoku.

parafia przeclawŚrednio dwa, trzy lub maksymalnie cztery lata pełnili posługę kapłańską księża wikariusze w przecławskiej parafii. Z końcem sierpnia tego roku pod dwóch latach odszedł z parafii ks. Maciej Piotrowski. Na jego miejsce powołany został ksiądz Paweł Kuchnicki. Okazuje się, że z nieznanych nam powodów posługę w Przecławiu będzie sprawował wyłącznie do końca października, czyli zaledwie przez dwa miesiące. Parafianie są w szoku i chcą zawalczyć o księdza.

 

 

Ks. Abp Andrzej Dzięga, kierując się troską o Lud Boży powierzony Jego pieczy, z dniem 1 listopada br. zwalnia ks. Pawła Kuchnickiego z obowiązków wikariusza naszej parafii, i jednocześnie mianował na jego miejsce ks. Łukasza Palucha, dotychczasowego wikariusza parafii pw. Niepokalanego Serca NMP w Barlinku - tak poinformował po dzisiejszej mszy świętej proboszcz ks. kan. dr Roman Misiak. Dziękujemy serdecznie ks. Pawłowi za dwumiesięczną posługę w naszej wspólnocie parafialnej. Prosząc o modlitwę, obu młodych kapłanów powierzamy Bożej Opatrzności i opiece Maryi.

Córka była w szoku, przygotowujemy się do pierwszej komunii - mówi p. Anna. Ja też tego nie rozumiem. Tak ciekawie opowiadał dzieciom, miał taki dobry kontakt z nimi. Dziecko nie mogło się doczekać kolejnego spotkania w kościele.

Ksiądz wikary przez te dwa miesiące, które u nas spędził podbił serca nie tylko nasze, ale przede wszystkim naszych dzieci, które dopiero rozpoczynają przygodę z kościołem szykując się do sakramentu pierwszej komunii świętej - pisze na portal Pani Katarzyna z Warzymic. Jest nam niezmiernie przykro, że tak ciepła osoba jak ksiądz Paweł musi odejść tak nagle.

Jedna z mam dodaje - Chciałabym zapytać czy nie spróbujemy jako wspólnota o księdza powalczyć, aby został z nami minimum do końca przygotowań do sakramentu komunii? Czy to w ogóle możliwe i co musimy zrobić?

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że rodzice dzieci pierwszokomunijnych chcą napisać list zbiorowy do Metropolity szczecińsko-kamieńskiego z prośbą, aby pozostawił wikarego w Przecławiu do końca roku szkolnego. Na obecną chwilę, ks. Paweł Kuchnicki pozostanie w Przecławiu jedynie do końca października.

Zapytanie o przyczyny nagłej zmiany wysłaliśmy do kanclerza Kurii szczecińsko-kamieńskiej. Jeśli otrzymamy odpowiedź w późniejszym terminie, umieścimy ją w dolnej części artykułu.

 


Oświadczenie Kurii Metropolitalnej w Szczecinie z 28 października 2019

Uprzejmie informuję, że zmiana wikariusza w Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Przecławiu nastąpiła po odbyciu odpowiednich spotkań z zainteresowanymi i wynika z osobistej rodzinnej sytuacji Księdza. Proszę zatem o uszanowanie Jego prywatności oraz prywatności Jego najbliższych.

ks. Sławomir Zyga
Kuria Metropolitalna w Szczecinie

 

Pin It