logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Warzymicki chodnik ciągle w budowie. Kiedy finał?

chodnik warzymice przejazdPrace przy budowie chodnika od starych do nowych Warzymic ruszyły dokładnie 21 maja. Miały potrwać około 6 tygodni. Jednak ciągle nie jest dokończony fragment przebiegający przez przejazd kolejowy. Podczas realizacji inwestycji powiat policki natrafił na nowe problemy.

 

 

 

Najpierw nie było chętnych firm do budowy chodnika i konieczny był kolejny przetarg. Kiedy w końcu poznaliśmy wykonawcę, pojawiły się problemy z brakiem czasowej organizacji ruchu. Kiedy wykonawca rozpoczął już prace - problemem okazała się kolizja jego przebiegu ze słupem należącym do PKP oraz brak użyczenia gruntu należącego do kolei.

Prace związane z wykonaniem chodnika pierwotnie miały się zakończyć 30 czerwca 2019 r. - mówi Magdalena Sochanowska, Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach. Jednak nie było to możliwe z uwagi na nieuzyskanie na ten dzień umowy użyczenia gruntu stanowiącego własność PKP PLK S.A., po którym miał przebiegać chodnik. Umowa taka została zawarta dopiero w dniu 27 sierpnia 2019 r. Dodatkowym problemem był fakt kolizji projektowanego chodnika ze słupem, na którym zamontowany został system monitoringu przejazdu kolejowego. Słup ten został postawiony w miejscu, które kolidowało z uzgodnionym wcześniej przez PKP PLK przebiegiem chodnika - Powiat nie miał zgody na jego przestawienie. Ostatecznie po wielu rozmowach podjęto decyzję o zmianie przebiegu chodnika.

Chodnik w sumie ma mieć siedemset metrów długości. Zaczyna się w okolicach przedłużenia z Aleją Śliwkową, a kończy na skrzyżowaniu centrum Warzymic. Wcześniej istniały fragmenty chodników dla pieszych lecz nie stanowiły jednolitego ciągu wzdłuż całej miejscowości. Ruch pieszych odbywał się w poziomie jezdni, co było dużym zagrożeniem bezpieczeństwa wszystkich użytkowników tych dróg. Przetarg na wybudowanie chodnika za kwotę 260 tys. zł brutto w dniu 22 lutego 2019 wygrała firma Usługi Ogólnobudowlane i Drogowe Koł-Bud Piotr Kołacki z siedzibą w Tanowie. 

Jak zapewnia starostwo, chodnik jest już na ukończeniu i zostanie przekazany do użytkowania w połowie września.

warzymice chodnik przejazd 2

warzymice chodnik przejazd 3

Pin It