logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Zmiany przy rejestracji samochodów.

wydzial komunikacji przeclawPrzecławska filia powiatowego wydziału transportu doczekała się wdrożenia systemu kolejkowego. Ma to usprawnić obsługę i w przyszłości dać możliwość rejestracji wizyty przez internet. Jest jeszcze jedna ważna zmiana, tym razem w przepisach dotyczących rejestracji samochodów. Nieznajomość nowego przepisu może nas kosztować 1000zł kary.

 

 

Mały, ale często oblegany, wydział transportu mieszczący się przy przecławskiej poczcie wdrożył system kolejkowy. Obecnie każda osoba chcąca zarejestrować pojazd, odebrać prawo jazdy czy załatwić inną sprawę musi pobrać odpowiedni numerek. Aktualną kolejkę będzie można obserwować na stronie www.bezkolejki.eu/sppolice/QueueStatus

System ten w swoich założeniach ma usprawnić obsługę naszych klientów w zakresie spraw związanych z rejestracją pojazdów i prawami jazdy - mówi Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.
W perspektywie system umożliwi rezerwowanie terminu wizyty przez internet.

Więcej informacji nt. Filii wydziału Komunikacji w Przecławiu, godziny otwarcia, adres, telefon i e-mail pod tym linkiem : http://przeclaw24.pl/zawsze-pod-reka/sprawy-urzedowe.html

 

1000 zł kary za niezarejestrowanie pojazdu na czas!

Kto nie złoży wniosku o zarejestrowanie lub wyrejestrowanie samochodu w ciągu 30 dni, zapłaci 1000 zł kary. Takie zmiany w prawie o ruchu drogowym przewiduje nowelizacja ustawy o utrzymaniu porządku w gminach. Dotkną one i firmy, i osoby fizyczne. Już od 1 stycznia 2020 r. kierowcy będą mieli 30 dni na złożenie wniosku o rejestrację lub wyrejestrowanie samochodu.

Kierowcy na dokonanie zmian w CEPiK będą mieli 30-dni. Termin ten będzie liczony od konkretnej daty, w zależności od różnych sytuacji:
- od dnia zakupu nowego auta w Polsce,
- od dnia zakupu auta zarejestrowanego u nas z rynku wtórnego,
- od dnia dopuszczenia przez naczelnika urzędu celno-skarbowego do obrotu pojazdu sprowadzonego spoza UE,
- od dnia sprowadzenia auta do Polski z państwa unijnego.

Zasada 30-dni ma też obowiązywać w przypadku wyrejestrowania auta w sytuacjach, gdy trafi ono na złom, zostanie skradzione lub sprzedane za granicę.

Przepis ma pomóc gminom i innym jednostkom samorządowym na walkę z szrotami, które sprowadzone zostały do Polski na zagranicznych, tymczasowych tablicach rejestracyjnych. Wiele z tych pojazdów jest często nie rejestrowana i zalega jako szrot na parkingach. Czy nowelizacja przepisów zlikwiduje ten problem? Zobaczymy!

 

Pin It