logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Czy powstaną nowe parkingi przy szkole?

nowe parkingi przy szkoleOd kilku lat gminne tereny w okolicach szkoły podstawowej zamieniają się w parkingi. Trzy lata temu dookoła siłowni pod chmurką powstało ponad dwadzieścia nowych miejsc postojowych. Ale to zdecydowanie za mało. Drugie tyle miało powstać na sąsiedniej działce, gdzie kiedyś stał sklep "Malinka" i bar "Markas". Jednak do tej pory na tym terenie nic się nie dzieje.

 

 

Od lat mieszkańcy zgłaszają niemożność zaparkowania w okolicach szkoły w Przecławiu. Jest to częsty problem zgłaszany na każdym zebraniu sołeckim. Auta zostawiane są na chodnikach lub na części jezdni. Pomimo nadzoru i kontroli ze strony straży gminnej, często dochodzi tam do niebezpiecznych sytuacji.

Przy wjeździe do Przecławia na teren osiedla mamy znak D-40 "strefa zamieszkania"- informuje straż gminna. Czyli ograniczenie prędkości do 20 km/h oraz parkowanie tylko w wyznaczonych miejscach. I co najważniejsze - na tym terenie pieszy ma pierwszeństwo. W strefie zamieszkania nawet nie trzeba wyznaczać przejść dla pieszych. Ma on wszędzie pierwszeństwo.

Nowych miejsc postojowych w Przecławiu jest jak na lekarstwo. Sytuację pogorszyła likwidacja dużego garażowiska, na którym parkowało około stu samochodów. A z roku na rok powstają nowe bloki w naszej okolicy i przybywa mieszkańców. Pojazdów też.

Gmina Gmina Kołbaskowo dysponuje niedużą działką na której kiedyś stał sklep "Malinka" oraz bar "Markas". Jadnak od wielu miesięcy na tym terenie nic się nie dzieje. Mieszkańcy okolicznych bloków mieli już ponad rok rok temu obiecane nowe miejsca parkingowe. Najgorzej sytuacja wygląda na drodze gminnej wzdłuż bloków 32-39. Tutaj kierowcy zatrzymują się raz po lewej, raz po prawej stronie a auta muszą jechać "zygzakiem". Przejazd jest na tyle wąski w niektórych miejscach, że cała droga powinna być już dawno jednokierunkowa.

Co z nowymi parkingami? - Czekamy na projekt techniczny i kosztorys - mówi wójt gminy Małgorzata Schwarz. Jeśli nic nie stanie na przeszkodzie to może jeszcze jesienią uda się wybudować tam parkingi. Ostatecznie na wiosnę przyszłego roku. To zależy także od przetargu i na jakiego wykonawcę się trafi. Na tym miejscu planujemy około 25 miejsc parkingowych.

Tak więc nowe parkingi przy szkole nie pojawią się wraz z pierwszym dzwonkiem. Sprawą otwartą jest organizacja ruchu w okolicach szkoły. Od pewnego czasu mówi się o konieczności zorganizowania w tym miejscu ruchu jednokierunkowego. Ale na tą decyzje przyjedzie nam jeszcze poczekać.

nowe parkingi przy szkole 1

nowe parkingi przy szkole 2

Pin It