logo gif 10lat

Open menu

magnolia przeclaw

 reklama

Lawirują między dziurami.

Lipowa PrzeclawTak wygląda po zimie droga gminna w Przecławiu. Chodzi o fragment ulicy Lipowej rozpoczynający się w okolicach firmy BenLer będący drogą dojazdową dla przecławskich przedsiębiorców, który od lat prosi o remont. Okazuje się, że jest już przysłowiowe "światełko w tunelu". Według zapewnień gminy droga ma być wyremontowana jeszcze w tym roku.

 

 

Gdzie, z kim i w jaki sposób można walczyć o remont nawierzchni ulicy lipowej w Przecławiu - pisze na nasz adres przedsiębiorca z Przecławia. Stan drogi w tej chwili jest praktycznie nieprzejezdny, trzeba lawirować między dziurami. Ulica jest dojazdem do kilku firm i posesji.

Rzeczywiście, droga jest mocno zaniedbana, posiada liczne dziury w których zbierają się kałuże. To zapewne efekt dużego ruchu ciężarówek. Do większości z tych firm podjeżdżają duże samochody ciężarowe, lub godzinami parkują przy tej drodze. To także droga dojazdowa do dalszych posesji zlokalizowanych na dawnych działkach przy ulicy Klonowej i Lipowej.

Okazuje się, że od 2014 roku trwają prace nad ustaleniem przebiegu tej drogi oraz jej poszerzeniem. Obecnie droga jest wąska a ostatecznie ma być szersza na tyle, aby samochody ciężarowe mogły na niej manewrować. W zeszłym roku na koszt gminy dokonano podziału i scalenia na 9 działkach o łącznej powierzchni 1,8ha, zlokalizowanych na drodze lub graniczącej z jej przebiegiem. Są to m.in tereny należące do firm "Tres" i "M Serwis", Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Gminy Kołbaskowo oraz dwóch osób fizycznych. Ostateczna uchwała w tej sprawie została podjęta przez radę gminy 21 maja 2018r.

Droga jest w planach remontowych na 2019 rok - mówi Janusz Kwidziński, sekretarz gminy Kołbaskowo. Na remonty i naprawę dróg wewnętrznych stanowiących własność gminy w budżecie zostały zabezpieczone środki finansowe w wysokości 150 tys zł. Dotyczy to wszystkich dróg. W przypadku remontów i napraw nie przypisywane są środki do poszczególnych dróg wewnętrznych.

Droga prawdopodobnie zostanie wyłożona płytami typu Jumbo. W podobnej technice utwardzono inny fragment nawierzchni tej ulicy.

Lipowa 4

 

Pin It