logo gif 10lat

Open menu

Giełda w Przecławiu?

kolejka na rolhurtNajpierw na Pogoni. Obecnie w Płoni. A podobno na wiosnę w Przecławiu. Tak nieoficjalnie mówi się o przenosinach szczecińskiej giełdy. Jeszcze tylko przez pięć niedziel przy Szosie Stargardzkiej będzie można szukać okazji do zakupu używanych mebli, antyków oraz innych szpargałów. Według niepotwierdzonych jeszcze informacji giełda ma się wkrótce przeprowadzić do Przecławia. Pytanie tylko wzmożony ruch samochodów nie zakorkuje nas w każdą niedzielę?

 

 

To już pewne! Giełda w Płoni przestanie funkcjonować w połowie marca. Właściciel obiektu, duńska firma Transcargo, planuje budowę przy Szosie Stargardzkiej centrum logistycznego dla "Freja Transport & Logistics". A Szczecińska Giełda za miesiąc będzie musiała poszukać sobie nowej lokalizacji. Sprzedający mówią, że na giełdzie pojawił się przedsiębiorca, który zachęca wystawców do przeniesienia się w inne miejsce - do Przecławia.

Giełda w Płoni ma już swoją długą legendę. To swoisty "Flohmarkt", gdzie w każdy niedzielny wczesny poranek, można nabyć prawie wszystko - antyczne meble, sprzęt RTV, AGD, opony, części samochodowe, artytuły sportowe, perfumy, kosmetyki, artykuły chemiczne, buty czy odzież. Popularna jest zarówno wśród sprzedających, jak i kupujących, którzy regularnie poszukują prawdziwych perełek. Wcześniej na Szczecińskiej Giełdzie, która funkcjonowała na Pogoni, a później w Płoni, królował handel samochodami. Ten jednak ostatecznie przeniósł się do internetu i autokomisów. Dlatego w Płoni nie ma już aut i co niedzielę ogranizowany jest gigantyczny "Pchli Targ"

Czy przeniesie się do Przecławia? Raczej tak, bo sprzedający nie wyobrażają sobie jeżdżenia do Gorzowa. Nas, mieszkańców, niepokoić z pewnością będzie wzmożony ruch samochodów i pieszych w okolicach naszych osiedli. Często się zdarza, że w niedzielę na drodze krajowej nr 13, na środkowym pasie drogi krajowej, stoi sznur samochodów oczekujących na wjazd na pobliską giełdę warzywną. Czy tak będzie w każdy niedzielny poranek? Zobaczymy.

 

Pin It