logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Czwartkowy armagedon na drogach. Kto odśnieża?

gololedz bedargowoWczorajszy poranek zapamięta na długo z pewnościa wielu kierowców. Nieduży opad śniegu, lekki przymrozek w nocy i poranne oblodzone drogi - praktycznie na całym terenie gminy. Niektórzy z kierowców porzucali swoje auta w rowie. Inni czekali na służby, które posypią piaskiem z solą. Rekordziści przejechali w godzinę zaledwie 5km. Szybciej byłoby z pewnością piechotą.

 

 

Poranek na drodze powiatowej Szczecin - Warzymice (przedłużenie tzw. alei Śliwkowej) to wielka porażka służb mających utrzymać przejezdność dróg powiatowych w naszym regionie - pisze na nasz portal Łukasz i wysyła film. Droga była tak śliska, że auta nie mogły ruszyć pod niewielkie wzniesienia, niektóre wpadały do rowu lub lądowały na poboczu. Piaskarki/solarki? - to dwoje pieszych posypujących drogę. Korek na kilkaset metrów w obie strony. Ruch na tej drodze jest bardzo duży zwłaszcza w porannym szczycie dlatego zwracam uwagę władz mogących wpłynąć na przejezdność tej drogi aby w tak przewidywalnych sytuacjach jak dziś (opady śniegu były zapowiadane z wyprzedzeniem) zadbać o posypanie drogi przed porannym szczytem tak aby każdy mógł bezpiecznie dojechać do pracy, przedszkola czy szkoły.

Sytuacja wyglądałapodobnie na drodze z Warzymic do Będargowa. Wiekszość pojazdów nie mogła podjechać pod wzniesienie w okolicach cmentarza. Te odcinki drogi, jak i około 70% innych należy do powiatu. Na poniższej mapie przedstawiona jest siatka z podziałem na każdego zarządcę. Mapa w pełnej wersji z możliwością powiększania jest dostępna pod adresem : https://gminakolbaskowo.lp-portal.pl/

mapa drog gminy kolbaskowo

Na terenie gminy Kołbaskowo jest kilka kategorii dróg. Największa grupa z nich to drogi powiatowe - jest ich około 80%. Zarządzane są przez Starostwo Powiatowe w Policach. Są to głównie najczęściej te najpopularniejsze drogi łączące poszczególne miejscowości. W tym sezonie przetarg na zimowe utrzymanie dróg powiatowych przebiegających przez teren gminy Kołbaskowo wygrała firma "ELWI" z Gryfina. Całodobowy telefon do osoby odpowiedzialnej za odśnieżanie i sprzątanie dróg to 604 791 089.

Pozostałe drogi na naszych mapach to w większości drogi gminne. Należą do nich fragmenty dróg wewnątrz wsi, które stanowią dojazdy do osiedli i domostw z drogi głównej. Za drogi gminne odpowiada Gmina Kołbaskowo i jeżeli chcemy skontaktować się w sprawie zimowego utrzymania dróg gminnych należy telefonować pod całodobowy numer 603 545 120. Można też dzwonić pod numery 91 311 95 10 wewnętrzny 34, 91 884 90 34, 723 608 604 - w godzinach pracy urzedu.

Kolejne kategoria to drogi osiedlowe lub prywatne będące w zarządzaniu osób fizycznych, spółdzielni mieszkaniowych lub wspólnot. Najwięcej z nich znajdziemy na terenie osiedli w Przecławiu i Warzymicach.

Warto dodać, że mamy także na naszym terenie Drogę Krajową nr 13 oraz Autostradę A6 - tutaj zarządcą jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Szklanka na drodze aż błyszczy. Uważajcie duże korki. Okolice Przylepu i Ostoi.

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic Środa, 2 stycznia 2019

Pin It