"Do Rajkowa" jak pole ryżowe.

do rajkowa zalanaTak wygląda fragment drogi "Do Rajkowa" po jednodniowym opadzie deszczu. Praktycznie cała droga między wjazdem do sklepu "Netto" a nowo budowanym osiedlem "Harmonia Gumieńce" jest zalana. Sytuacja wygląda podobnie z chodnikiem. Kilka metrów dalej, przy murze, zlokalizowany jest przystanek linii 83. Dojście do niego suchą nogą jest w taki dzień właściwie niemożliwe.

 

 

Sprawa ulicy "Do Rajkowa" ciągnie się już kilka lat. Z roku na rok stan nawierzchni pogarsza się coraz bardziej. Nie funkcjonuje także odwodnienie tej drogi. Leży ona na peryferiach Szczecina i łączy przejazd kolejowy z drogą krajową nr 13. Ulica graniczy z gminą Kołbaskowo - jednak wraz z chodnikiem należy do gminy-miasto Szczecin. I to jest chyba największy problem.

Zwróciliśmy się z zapytaniem do ZDiTM w Szczecinie czy jest planowana i na kiedy inwestycja w tą drogę. Czy kierowcy i piesi doczekają się remontu? Pytanie wysłaliśmy także do gminy Kołbaskowo. Wprawdzie nie jest ona właścicielem tego terenu, ale często inicjuje i pomaga w realizacji innym samorządom. W mijającym roku sfinansowała budowę niewielkiego chodnika do Netto do osiedla "Promyk". O drogę i zalane chodniki zapytaliśmy także firmę "Alsecco", która buduje tutaj duże osiedle pod nazwą "Harmonia Gumieńce".

Do tematu powrócimy po otrzymaniu od wszystkich oficjalnych odpowiedzi.