logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

"Do Rajkowa" jak pole ryżowe.

do rajkowa zalanaTak wygląda fragment drogi "Do Rajkowa" po jednodniowym opadzie deszczu. Praktycznie cała droga między wjazdem do sklepu "Netto" a nowo budowanym osiedlem "Harmonia Gumieńce" jest zalana. Sytuacja wygląda podobnie z chodnikiem. Kilka metrów dalej, przy murze, zlokalizowany jest przystanek linii 83. Dojście do niego suchą nogą jest w taki dzień właściwie niemożliwe.

 

 

Sprawa ulicy "Do Rajkowa" ciągnie się już kilka lat. Z roku na rok stan nawierzchni pogarsza się coraz bardziej. Nie funkcjonuje także odwodnienie tej drogi. Leży ona na peryferiach Szczecina i łączy przejazd kolejowy z drogą krajową nr 13. Ulica graniczy z gminą Kołbaskowo - jednak wraz z chodnikiem należy do gminy-miasto Szczecin. I to jest chyba największy problem.

Zwróciliśmy się z zapytaniem do ZDiTM w Szczecinie czy jest planowana i na kiedy inwestycja w tą drogę. Czy kierowcy i piesi doczekają się remontu? Pytanie wysłaliśmy także do gminy Kołbaskowo. Wprawdzie nie jest ona właścicielem tego terenu, ale często inicjuje i pomaga w realizacji innym samorządom. W mijającym roku sfinansowała budowę niewielkiego chodnika do Netto do osiedla "Promyk". O drogę i zalane chodniki zapytaliśmy także firmę "Alsecco", która buduje tutaj duże osiedle pod nazwą "Harmonia Gumieńce".

Do tematu powrócimy po otrzymaniu od wszystkich oficjalnych odpowiedzi.

Pin It