logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Zakorkowani pod przedszkolami.

1 zakorkowani pod przedszkolemZamknięcie drogi powiatowej, objazd dla autobusu, dwie budowy osiedlowe i dwa przedszkola w jednym miejscu. To musiało się tak skończyć. W porannym i popołudniowym szczycie niewielki fragment drogi w Przecławiu chwilami staje się kompletnie nieprzejezdny. Chyba, że przestaniemy parkować byle bliżej, byle szybko. Albo skręcimy na parking przedszkolny.

 

 

Ja tylko na chwilę zaparkowałam na ulicy, aby odprowadzić dziecko do przedszkola - tłumaczy się jedna z mam. I podobne tłumaczenia są innych kierowców. Na osiedlowej drodze pojazdy stoją czasami nawet z obu stron i ciężko jest przejechać slalomem, nie mówiąc o wyminięciu się z innym pojazdem. Sytuacja powtarza się w każdy dzień roboczy między siódmą a dziewiątą rano oraz popołudniu. Wielu kierowców nie chce wjeżdżać na parking do gminnego i prywatnego przedszkola, ponieważ twierdzą, że będą mieć jeszcze większy problem z wyjazdem. No i stracą te cenne kilka minut. A przecież każdy się śpieszy.

Staramy się codziennie rano być przy przedszkolach - mówi Łukasz Galczewski, Komendant Straży Gminnej. Jak stoimy, to nie ma problemu, kierujący bardzo dobrze wiedzą, że utrudniają ruch na tej drodze i potrafią zaparkować na parkingach przy przedszkolach. W piątek 5 października odeszliśmy specjalnie dosłownie na pięć minut, momentalnie stanęło 6 pojazdów, a jak się pokazaliśmy, to kierujący wybiegali z przedszkola i odjechali, więc sami sobie mieszkańcy stwarzają problem mając świadomość swoich czynów.

Warto wspomnieć, że przedszkola nie rozpoczynają zajęć punktualnie o 8.00 tak jak szkoła, więc miejsca parkingowe przy przedszkolach są rotacyjnie wolne.

Kolejnym problemem jest fakt, że jak jesteśmy przy przedszkolach, to mamy zgłoszenia i prośby o interwencje przy szkołach w i odwrotnie, a nie jesteśmy w stanie być w kilku miejscach jednocześnie - dodaje na koniec Ł. Galczewski. Dodatkowy ruch na niewielkiej drodze powodują samochody ciężarowe związane z inwestycja budowlaną dwóch firm deweloperskich. A na koniec dochodzi jeszcze wytyczony po tej drodze objazd dla autobusu 83.

Do sprawy jeszcze wrócimy.

Pin It