logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Skorygują ilość dróg pożarowych w Przecławiu.

drogi pozarowe likwidacjaPowracamy do tematu wyznaczenia na osiedlu "Zielone Pole" dróg pożarowych. Sprawa poruszyła wielu mieszkańców, którzy nie zgadzają się z ich lokalizacją. Obecnie przebiegają one m.in przy budynkach i szeregowcach o niskiej zabudowie, chociaż nie ma tam obowiązku ich ustanowienia. Dziś rozpoczął się demontaż niektórych znaków.

 

 

 

Sprawa cały czas jest w toku - mówi Paweł Makaruk Prezes Zarządu SM "Przecław - Zielone Pole", czasowo oddelegowany z Rady Nadzorczej. Mimo, że faktycznie przy niektórych budynkach taki znak nie jest bezwzględnie wymagany, to jednak priorytetową sprawą jest bezpieczeństwo i stąd ich informacyjna rola dla mieszkańców. Samo zdjęcie tych znaków z niewymaganych miejsc nie rozwiązuje problemu, gdyż i tak na wprost wejść do budynków powinny pozostać odstępy między samochodami dla przejścia, zarówno strażaków, jak i przede wszystkim ratowników medycznych. Spowoduje to więc zmianę rozkładu miejsc postojowych i rozważana jest możliwość zrównoważenia ich straty w tym rejonie.

Z informacji otrzymanych ze spółdzielni wynika, że Straż Gminna planuje spotkanie z zarządami obu sąsiadujących spółdzielni w celu wypracowania całościowego i komplementarnego rozwiązania tego problemu na całym terenie. Dlatego też do czasu wyboru najlepszego rozwiązania, bez odpowiednich oznaczeń nowego systemu parkowania, bez edukacji mieszkańców, do których powinny docierać wspierające bezpieczeństwo przekazy dziennikarskie, temat nie może zostać jeszcze zamknięty.

Na koniec z prawdziwą przyjemnością informuję, że po absencyjnych zawirowaniach, od dnia 27 sierpnia br. został przywrócony pełny, wybrany we wcześniejszych konkursach, Zarząd Spółdzielni Mieszkaniowej "Przecław - Zielone Pole": Pan Andrzej Foryś jako Prezes Zarządu i Pani Agnieszka Łysiak jako Zastępca Prezesa. Tego samego dnia wracam do pełnienia obowiązków w Radzie Nadzorczej Spółdzielni Mieszkaniowej "Przecław - Zielone Pole - dodaje na koniec P. Makaruk

 

Pin It