logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Najbliższe trzy niedziele bez handlu [LISTA OTWARTYCH SKLEPÓW]

zakaz handluDo nowej ustawy o zakazie handlu w niedziele musimy się przyzwyczaić. W tym roku objęta nim jest pierwsza i ostatnia niedziela. W 2019 roku zakupy w dużych sklepach zrobimy tylko w ostatnią niedzielę, ale za dwa lata zakazem będą objęte wszystkie. W tym miesiącu w kolejne trzy niedziele zrobimy zakupy tylko w małych sklepach osiedlowych na terenie Przecławia i Warzymic. Jakich?

 

 

Kto wybierze się na zakupy w najbliższe trzy niedziele do Netto, Lidla, Biedronki czy Auchan może sie mocno zdziwić. Sklepy będa zamknięte. Uprzejmie informujemy, że zgodnie z nową ustawą zakazującą handlu w niedzielę, nasze centrum będzie zamknięte 8, 15 i 22 lipca - informuje Justyna Kolczyńska z biura prasowego CH Auchan. Serdecznie zachęcamy do planowania zakupów, tak aby uniknąć zbędnych kolejek. Zakupy to przyjemność, więc co masz zrobić jutro, zrób dziś!

Ustawa obowiązująca od początku tego roku jest wyjątkowo korzystna dla małych sklepikarzy, którzy w te dni mogą otwierać swoje placówki, pod warunkiem, że sami staną za ladą. Tak dzieje się przykładowo przecławskim sklepie "Jaś" czy cukierni "Muffinka" gdzie w tym dniu można nabyć świeże pieczywo czy inne produkty na niedzielne śniadanie.

Zapraszam w każdą niehandlową niedzielę od godziny 10:00 rano - mówi Pani Agnieszka ze osiedlowego przecławskiego "Jasia". W taki dzień sklep jest czynny do 20:00. Od rana jest dostawa świeżego pieczywa z piekarni w Czepinie. W tym dniu mały sklep przeżywa prawdziwe oblężenie klientów, którzy nie mieszczą się w środku i stoją w długiej kolejce na chodniku. To też nie lada wyczyn dla właścicielki, aby ich wszystkich sprawnie obsłużyć. Staram się jak mogę, lubię pracować. Przez najbliższe trzy tygodnie napinam muskuły i dam radę - dodaje na koniec p. Agnieszka.

W Warzymicach zakupy spożywcze zrobimy w nowych delikatesach "Pełny Koszyk" oraz piekarni "Bagietka". Oba punkty też mają krótsze godziny otwarcia i zapraszają od godziny 10:00. Nieczynna jest za to "Bagietka" przy "Netto". W Przecławiu nie funkcjonuje "Żabka" oraz sklep "Na Wyspie". Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się że właściciele tego ostatniego sklepu rozważają możliwość otwarcia swoich podwoi w niedzielę, ich ustawa o zakazie nie obejmuje.

W Przecławiu zakupy zrobimy także stacji paliw "Bobryk" oraz w niedużym sklepie z alkoholami i papierosami stojącym obok. Oba punkty zlokalizowane są na końcu wsi przy drodze krajowej 13. Wprawdzie wybór artykułów spożywczych jest tutaj dość ograniczony, jednak obie placówki są czynne przez 24h.

 

Pin It