logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Posypią się mandaty?

policja fotografuje pojazdyW miniony weekend na osiedlu Zielone Pole w Przecławiu miała miejsce nietypowa akcja policji. Na wniosek jednego z mieszkańców, lub grupy osób, sfotografowane zostały pojazdy, które zaparkowały na drogach pożarowych. Dokumentacja może posłużyć policji do wezwania ich właścicieli oraz udzielenia im stosownych pouczeń. Czy mogą też posypać się mandaty?

 

 

Policjantki działały w ramach interwencyjnego zgłoszenia w systemie krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa - informuje asp. sztab. Iwona Grefenheim z Komendy Powiatowej Policji w Policach. W strefie zamieszkania, a taka jest właśnie na tym terenie, parkować można tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Problem w tym, że wszystkie przecławskie osiedla, a także warzymickie, cierpią na deficyt miejsc postojowych. Zauważyć to nietrudno wieczorami, kiedy znalezienie wolnego kawałka do zatrzymania auta graniczy z cudem. Sytuację w Przecławiu pogorszyła likwidacja garażowiska na około sto samochodów zlokalizowanego przy "Wyspie Malucha". Większość samochodów, które tam parkowały, wyjechały na przecławskie osiedla.

W biurze spółdzielni "Przecław - Zielone Pole" zastaliśmy pełniącego obowiązki prezesa Pana Pawła Makaruka. Jak podkreślił na początku rozmowy, że jest tutaj tymczasowo. W spółdzielni nastąpił splot nieszczęśliwych okoliczności, obecny Prezes Andrzej Foryś, wystąpił o bezpłatny urlop długoterminowy a Pani wiceprezes już od dłuższego czasu jest na chorobowym.

Problem z miejscami parkingowymi jest nam znany - mówi prezes. Ustawienie znaków o nieblokowaniu przejazdu zostało zrealizowane na wniosek lub nakaz jednej z instytucji, dokładnie nie wiem jakiej. I to zostało wykonane. Te przejazdy tam są. Te znaki nie zakazują zatrzymywania się czy postoju w tamtych miejscach, moim zdaniem.  /Całość wypowiedzi audio dostępna jest TUTAJ/

Znaki o drodze pożarowej mają charakter informacyjny. Wprawdzie nie znajdują się one w katalogu znaków i sygnałów drogowych, za które policja może ukarać kierowcę. Ale nie oznacza to jednak, że jesteśmy bezkarni i nie musimy stosować się do ustawionych tablic. Właściciel strefy zamieszkania, czyli spółdzielnia, rok temu jasno wskazała kierowcom, gdzie są miejsca parkingowe, a gdzie ich nie ma. A parkowanie w strefie zamieszkania jest możliwe wyłącznie w miejscach do tego wskazanych.

 

Pin It