Potrącenie w Przecławiu. Czy potrzebujemy świateł? [ZDJĘCIA I KOMENTARZE]

potracenie pieszegoWczoraj w godzinach porannych doszło do niebezpiecznego zdarzenia na drodze krajowej nr 13. Na przechodzącego przez jezdnię chłopca w okolicach biedronki najechał samochód ciężarowy. Poszkodowany w wypadku został odwieziony do szpitala. Siedemnastolatek przeżył, ale jest w ciężkim stanie. Przy okazji powrócił temat bezpieczeństwa na przejściach w naszej okolicy.

 

 

Do wypadku doszło w porannym szczycie. Na kilka minut przed godziną siódmą na prawidłowo przechodzące dziecko na pasach najechał samochód ciężarowy. Kierowca prawdopodobnie nie zdążył wyhamować na krótkim odcinku drogi. Jak określają to drogowcy "nie dostosował prędkości do warunków na drodze". Czy kierowca jechał prawidłowo? Czy dziecko wtargnęło na jezdnię? Oceni to policja w trakcie śledztwa.

Od razu w okolicach przejścia dla pieszych zaczęły się robić spore zatory. Samochody kierowane były ruchem wahadłowym, który znacznie zredukował przepustowość na drodze krajowej 13. Utrudnienia na trasie trwały do godziny 10:00. DK13 przebiegająca przez Przecław i Warzymice to obecnie bardzo zatłoczony odcinek. Kierowcy stoją w jednym wielkim korku. I tak jest zawsze rano i popołudniu. Sprawę załatwić ma budowa nowej drogi nr 13, która będzie obwodnicą naszych miejscowości.

Ale zanim powstanie nowa droga, mieszkańcy żywo dyskutują nad koniecznością poprawy bezpieczeństwa w tym miejscu. Wprawdzie przejście jest dobrze oznaczone i oświetlone, ale dochodzi tu do niebezpiecznych sytuacji. Czy budowa świateł w tym miejscu to dobry pomysł? Sprawa nie jest oczywista, a zdania mocno podzielone. Niektórzy z mieszkańców proponują budowę świateł na wszystkich przejściach dla pieszych. Oto kilka Waszych głosów w dyskusji.

Sabina L. "Moim zdaniem kierowca nie zachował ostrożności dojeżdżają do przejścia i nie dostosował prędkości. Wiadomo ciężarówki nie zatrzymasz w miejscu w sekundę. Nie mnie jednak osądzać sprawę bada policja."

Tadeusz W. "Faktem jest, że kierowcy nic nie robią sobie z ograniczenia prędkości do 50 km/h w tym miejscu. Kiedyś częściej pojawiały się kontrole radarowe policji, może warto je nasilić, a najlepiej sprawdziłby się w tym miejscu stały fotoradar. To co mieszkańcy Przecławia i okolic mogą zrobić sami, to - apeluję - jeździjmy sami tą droga przepisowo! Noga z gazu, maks. 50 km/h, a nie 60, czy 70. Jadąc wolno, spowolnimy tych, którzy pędzą."

Emilia "Kierowcy traktują drogę przez Przecław jak autostradę: nie zwalniają, jadą z nadmierna prędkością a trąbienie na pieszych znajdujących się na pasach to norma"

Natasza J. - "Polscy kierowcy z jakiegoś powodu połowę dróg traktują jak autostrady, w mieście czy na obrzeżach. Nie wiadomo po co się komu tak spieszy. Problem w tym, że jak zdarzy się wypadek to wszyscy potępiają, ale jak policja złapie pirata zanim kogoś zabije to masa komentarzy typu "No i co się stało?" Dużo się stało. Mogła na przykład przy okazji zginąć Twoja własna żona/matka/dziecko/ inna bliska osoba. Ale każdy kozaczy i każdy "zdąży" "

Kornelia Z. "Powinny być światła na przejściu dla pieszych bo auta na tym odcinku pędzą jak szaleni."

Jadzia K. "Wiem ze to okropnie utrudni jazdę samochodów ale zgadzam się..."

Mateusz S. "Są jedne światła na skrzyżowaniu przy netto i się strasznie korkuje cała ulica. Co dopiero jak by ustawić co 200m światła ..."

potracenie przeclaw 1

potracenie przeclaw 2

potracenie przeclaw 3

potracenie przeclaw 4

potracenie przeclaw 5

Uwaga na duże utrudnienia na DK13. Ruch wahadłowy i mega korki. Potrącenie dziecka. Szczegóły wkrótce.

Opublikowany przez Przeclaw24 Portal mieszkańców Przecławia i Warzymic 18 kwietnia 2018