logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Długa historia krótkiego chodnika.

chodnik promyk nettoOd ponad trzech lat mieszkańcy warzymickiego osiedla proszą o wybudowanie niewielkiego chodnika. Obecnie, aby przejść z osiedla "Promyk" do sąsiedniego sklepu "Netto", muszą przedostać się na drugą stronę drogi, a potem przy drodze krajowej 13 przejść na światłach ponownie przez ulicę. No i pieszy musi uważać, aby nie zostać ochlapanym przez nadjeżdżające pojazdy. Bo droga Do Rajkowa wygląda często jak pole ryżowe.

 

 

A mowa dokładnie o dwudziestu metrach chodnika, który miałby połączyć osiedle z pobliskim sklepem tak, aby pieszy mógł przejść suchą nogą od jednej do drugiej posesji. W zeszłym roku na tym niewielkim odcinku położono kilka płyt chodnikowych, tak aby pieszy przeskakując z jednej na drugą mógł przejść ten niewielki fragment. A jak to ma zrobić rodzic z małym dzieckiem w wózku, albo starsza osoba? Tego już nie wiadomo. Rozmowy o budowie chodnika trwają już kilka lat i są odwrotnie proporcjonalne do jego długości.

Zgodnie z ustawą o finansach publicznych, my takiego chodnika wybudować nie możemy - mówi wójt Małgorzata Schwarz. Zabiegamy o to od ponad 3 lat w szczecińskim ZDiTM. Nawet mieliśmy zabezpieczone środki w budżecie gminy w kwocie 18 tys zł na dotację celową do miasta Szczecin. Budowa chodnika miała być w formie zaprojektuj i wybuduj. Ale chodnik dalej nie został zbudowany.

Niestety droga on nazwie "Do Rajkowa" jest we władaniu gminy miasta Szczecin. I to jest chyba największa bolączka mieszkańców. W okolicy ulicy "Do Rajkowa" brak dogodnych chodników czy odwodnienia drogi. I przez wiele ostatnich lat w tej okolicy się nic nie zmieniło. Jedynie właściciela zmieniły budynki pod byłej jednostce wojskowej. Działkę nabył deweloper i być może z tej okazji miasto (lub nowy właściciel) przebudują chodnik i odwodnią teren.

Fragment chodnika będzie wybudowany - zapewnia Hanna Pieczyńska, rzecznik ZDiTM Szczecin. Pomiędzy gminami zostało podpisane stosowne porozumienie. ZDiTM ma już gotowy projekt dla tego zadania. Procedura wyłonienia wykonawcy i prace będą prowadzone, gdy warunki atmosferyczne będą sprzyjały budowie.

Czekamy z niecierpliwością.

chodnik promyk netto 001

Pin It