logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Otwarto drogę Będargowo - Stobno

droga bedargowo stobno otwartaMożna już jechać fragmentem drogi powiatowej między Będargowem na Stobnem. Na początku listopada ten odcinek drogi został zamknięty w wyniku katastrofalnej nawierzchni oraz licznych uszkodzeń samochodów. Kierowcy jeszcze długo poczekają na  generalny remont, wykonano jedynie najpilniejsze prace melioracyjne oraz położono fragment nowej nawierzchni. Czy to wystarczy?

 

 


W dniu 21 grudnia 2017 roku o godzinie 13:00 został otwarty odcinek drogi powiatowej nr 3920Z Dołuje – Przecław na odcinku Stobno – Będargowo - informuje Mateusz Frąckowiak koordynator ds. informacji Starostwa Powiatowego w Policach. Przypomnijmy, że odcinek ww. drogi został zamknięty 6 listopada br. z powodu dramatycznego pogorszenia się stanu technicznego. Powodem takiego stanu rzeczy była ogromna ilość wód opadowych napływająca z terenów przyległych do pasa drogowego, która powodowała degradację nawierzchni jezdni oraz uniemożliwiała jej naprawę.

Prace remontowe polegały na odtworzeniu rowów melioracyjnych, oczyszczeniu przepustów i finalnie uzupełnieniu ubytków w nawierzchni bitumicznej. Do wykonania pozostały jeszcze drobne prace porządkowe, jednak z uwagi na usunięcie zagrożenia, nie ma już konieczności utrzymywania tymczasowej organizacji ruchu.

Temat remontu tej i innych dróg powiatowych na terenie gminie Kołbaskowo będzie często poruszany na łamach portalu. Do sprawy jeszcze powrócimy.

 

Pin It