Lepiej tędy nie jedźcie ! [ZDJĘCIA i WIDEO]

droga stobno bedargowoDziś przez cały dzień na adres portalu wpływają zdjęcia i filmy kierowców, którzy uszkodzili auta na drodze powiatowej między Będargowem a Stobnem. Nawierzchnia na odcinku około 200 metrów jest w tak katastrofalnym stanie, że nie sposób przejechać nią bez uszkodzenia czegokolwiek nawet przy małej prędkości. Skontaktowaliśmy się z zarządcą drogi - Starostwem Powiatowym w Policach i czekamy na odpowiedź. Na razie ostrzegamy - nie jedźcie tą drogą, a jeśli musicie to bardzo ostrożnie i wolno.

 


Ta droga powinna być zamknięta! Zaraz dojdzie tutaj do tragedii! - te i inne komentarze padają z ust kierowców przejeżdżających drogą powiatową ze Stobna do Będargowa. Już od wczesnego rana co chwilę któreś z przejeżdżających aut uszkadzało oponę czy felgę. Dziury, a właściwie wyrwy w drodze przykryte były wodą. Nie sposób było się na tym odcinku drogi wyminąć.

Fragment drogi powiatowej między Stobnem a Będargowem jest w tragicznym stanie. To efekt wieloletnich zaniedbań. W tej okolicy nie ma żadnego odwodnienia a padające deszcze i woda z pól wypłukują fragmenty asfaltu. Obecnie jazda po zmroku w tej okolicy jest wyjątkowo niebezpieczna.

Dziś w tym miejscu doszło do uszkodzenia kilkunastu pojazdów. Właściciel każdego z nich ma prawo do wystąpienia z roszczeniem odszkodowania do zarządcy drogi - czyli Starostwa Powiatowego w Policach. Czekamy też na stanowisko tutejszego wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg.

Na razie ostrzegamy - nie jedźcie tą drogą, szczególnie po zmroku. A jeśli musicie - zachowajcie ostrożność i zwolnijcie! Możecie także skorzystać z objazdu przez Stobno.

 

droga stobno bedargowo 2

droga stobno bedargowo 3

droga stobno bedargowo 4