logo gif 10lat

Open menu

Ancora 1000x175 baner VIP

 reklama

Chcą zmienić ulicę Cukrową - głosowanie trwa.

cukrowa do remontuOd kilku dni trwa głosowanie w Szczecińskim Budżecie Obywatelskim na rok 2018. Mieszkańcy tego miasta mogą oddać głos na jeden z 113 projektów. Jeden z nich dotyczy terenów w pobliżu przecławskich i warzymickich osiedlu. Chodzi o ulicę Cukrową, która od lat prosi się o generalny remont. W ciągu ostatnich lat udało się jedynie wyremontować przejazd kolejowy.

 

 

Zapraszam wszystkich uprawnionych do głosowania na mój projekt - mówi Pan Wojciech Połubiński. Projekt dotyczy przebudowy brukowanego odcinka ul. Cukrowej wraz z budową ścieżki rowerowej i oświetlenia ulicznego do wysokości ul. Do Rajkowa. Skorzystają na tym wszyscy - zapewnia autor.

Rzeczywiście - ten fragment drogi i okolice wyglądają fatalnie. A jest to jedna z dróg wjazdowych do Szczecina od strony Niemiec. Pomimo pojawiających się kolejnych inwestycji budowlanych w tej okolicy miasto nie zadbało ani o zmotoryzowanych ani o pieszych. Brakuje tu praktycznie wszystkiego - odwodnienia, peronów z wiatami przystankowymi, chodników, ścieżki rowerowej czy oświetlenia. Nie wspominając już o nawierzchni drogowej. Wszechobecna na cukrowej kostka brukowa pamięta jeszcze czasy II wojny światowej.

Czy to się zmieni - zobaczymy. Prezentacja zadania znajduje się pod adresem : https://sbo.szczecin.eu/prezentacja-merytoryczna-2017-1400576893.html

Głosowanie na wybrany projekt odbywa się do 12 listopada pod adresem : https://sbo.szczecin.eu/glosowanie-na-zadania.php - należy wybrać zadanie dzielnicowe duże, rejon zachód, pozycja nr 110.

Ważna informacja - w głosowaniu mogą brać udział tylko mieszkańcy Szczecina. W przypadku Warzymic czy Przecławia to może stanowić problem - ale wiem, że część osób ma zameldowanie w Szczecinie lub rodzinę więc kto może to nich głosuję - dodaje na koniec Pan Wojciech.

 

cukrowa do remontu 1

cukrowa do remontu 2

cukrowa do remontu 3

cukrowa do remontu 4

Pin It