logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Będzie poprawa. Będą rogatki. Na razie uważajcie!

uszkodzona sygnalizacjaOd kilku tygodni trwają prace wzdłuż linii kolejowej Szczecin Gumieńce - Tantow mające na celu poprawę bezpieczeństwa. Pod koniec wakacji na dwóch przejazdach kolejowych w Warzymicach i Przecławiu mają pojawić się pół rogatki. Obecnie przejazdy kolejowe wyposażone są tylko w sygnalizator, który właśnie się zepsuł. Uważajmy !

 

 

Zadanie pod nazwą "Prace na linii kolejowej nr 408 od km 3,775 do km 4,798 i linii kolejowej nr 409 Szczecin Gumieńce-Granica Państwa (Tantow) wraz z elektryfikacją oraz przebudową układu torowego i urządzeń SRK na stacji Szczecin Gumieńce" ruszyło jeszcze przed wakacjami. To efekt starań i nacisków sołectwa Warzymice, gminy Kołbaskowo i powiatu Police, którzy od dłuższego czasu alarmowali o poprawę bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych. Bardzo często dochodziło tu do wypadków, najtragiczniejszy miał miejsce 13 stycznia 2012, gdzie pod kołami pociągu zginęło małżeństwo z Warzymic. Dwa lata temu na przejeździe przy hurtowni Eurocash pod nadjeżdżający pociąg wjechała ciężarówka. Kolejny wypadek miał miejsce 23 kwietnia 2016, tym razem auto osobowe wjechało pod pociąg na przejeździe między Przecławiem a Warzymicami. Tutaj też była ofiara śmiertelna.

Ze sprawnością sygnalizacji świetlnej i dźwiękowej bywało różnie. Mieszkańcy regularnie informowali, że zdarzają się przypadki kiedy sygnalizator nie działa a pociąg przejeżdża. Bywało też odwrotnie, światła się długo paliły i nic po torach nie jechało. Zirytowani kierowcy na własne ryzyko przejeżdżali przez tory.

Obecnie wzdłuż linii kolejowej układane są kable na potrzeby montażu rogatek. Na każdym z dwóch przejść będą po dwie półrogatki, które automatycznie się opuszczą i podniosą. Montaż tych urządzeń nie spowoduje zamknięcia na przejazdach ruchu dla samochodów i pieszych. Ale trzeba teraz uważać. Sygnalizator w Warzymicach jest uszkodzony !

Montaż rogatek to pierwsza część inwestycji, która ma na celu remont oraz elektryfikację całego odcinka Szczecin Główny – Granica Państwa. Po zakończeniu prac pociągi będą jeździć z prędkością 160 km/h. Obecnie muszą jeździć wolniej i dodatkowo trąbić.

Przejazd warzymice 1

Przejazd warzymice 2

Przejazd warzymice 3

Pin It