ancora warzymice

 reklama

Szukaj w portalu

Złodzieje nie mają wakacji.

wlamanie do auta przeclawWakacje to czas kiedy rośnie ilość kradzieży i włamań. Policjanci apelują, aby zwracać uwagę na podejrzane osoby, które kręcą się koło domów czy klatek schodowych. Pamiętajmy, że kiedy odpoczywamy z dala od swojego domostwa, inni mogą nam przygotować niemiłą niespodziankę. O nasileniu się letnich kradzieży przekonali się także niektórzy z mieszkańców Przecławia.

 

 


Idealnych zabezpieczeń przed złodziejami nie ma. Ale możemy znacznie ograniczyć nasze ryzyko do minimum. Jednym z najbardziej popularnych i skutecznych zabezpieczeń mieszkania jest czujny sąsiad. Warto go poinformować o swoim wyjeździe, kto ewentualnie będzie odwiedzać mieszkanie i przy okazji zostawić numer telefonu na wszelki wypadek. Często też sami prowokujemy potencjalnych włamywaczy informując o naszym wypoczynku na portalach społecznościowych. Zdjęcia z podróży i odwiedzonych miejsc najlepiej jest upubliczniać po przyjeździe. Złodzieje chętnie zaglądają na Facebooka i robią to oczywiście nie bez powodu.

Policyjne statystyki potwierdzają, że  wzmożona działalność włamywaczy jest właśnie w czasie wakacji. Kilka dni temu nieznany sprawca włamał się do domku z narzędziami, który stał w ogródku jednej z mieszkanek Przecławia. Wyłamał kłódkę i pod osłoną nocy wyniósł kosiarkę marki Sterwings, nożyce do żywopłotu, wkrętarka oraz nożyce do metalu. Zginęły także inne drobniejsze narzędzia. Całość strat właściciele oszacowali na około 1500 zł. Sprawca, lub sprawcy tak się spieszyli z ograbionymi sprzętami, że jeden z kompletów narzędzi zgubili po drodze. Za pomoc w znalezieniu sprawców tego włamania przewidziana jest nagroda. Osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje na temat kradzieży proszone są o kontakt pod numerem telefonu: 669 402 234.

W tym tygodniu włamano się także do samochodu osobowego, który zaparkował obok bloku 39-40. Łupem złodziei padła nawigacja samochodowa. Policja, która przybyła na oględziny miejsca zdarzenia ściągnęła odciski palców i zabezpieczyła dowody. Tutaj także prośba do mieszkańców, którzy być może coś widzieli lub słyszeli o powiadomienie Policji lub dzielnicowego. W Przecławiu jest nim st. sierż. Łukasz Czapczyk tel. 91 82 17 343 lub kom. 511 860 970. Można też zadzwonić na Komisariat Policji w Mierzynie tel. 91 821 73 11 lub do oficera dyżurnego tel. 91 82 17 313

Pamiętajmy - złodzieje nie mają wakacji. Kusi ich wszystko, co ma wartość. Bądźmy czujni.

Pin It