logo gif 10lat

Open menu

medentes przeclaw

 reklama

Powiat Policki wyremontuje drogi w Siadle Górnym, Mierzynie i Policach [wideo]

starosta polickiStarosta Policki Andrzej Bednarek, podczas piątkowej konferencji prasowej poinformował o inwestycjach drogowych jakie Powiat Policki zrealizuje w najbliższym czasie. Wśród remontowanych odcinków znajdzie się m.in. 1,5 kilometrowy odcinek drogi Szczecin – Siadło Górne, którego koszt wyniesie około 5 milionów złotych.

 

 


- 6 milionów była cena kosztorysowa, natomiast przetarg zakończył się na kwotę 5 milionów złotych – powiedział Andrzej Bednarek, starosta policki. Remontu doczeka się również ul. Długa w Mierzynie. Na pierwszy etap Powiat Policki wyda około 3 milionów złotych. Zmodernizowany zostanie odcinek na wysokości Szkoły Podstawowej.

Lada dzień podpisana zostanie również umowa na przebudowę wiaduktu w Mścięcinie. - Przebudowa wiaduktu, to pierwszy etap dwuetapowego remontu drogi Police-Szczecin przez Przęsocin – powiedział starosta policki.

Powiat Policki na realizację inwestycji miał zabezpieczone 4 miliony złotych, jednak zdecydował się przystać na rozstrzygnięcie przetargu i podpisanie umowy z oferentem, który przeprowadzi remont za kwotę wynoszącą ponad 4,5 miliona złotych.

- Jako, że obecna sytuacja na rynku tego typu usług jest dość trudna, Zarząd podjął decyzję aby znaleźć dodatkowe środki i kontynuować realizację zadania. Krótko mówiąc z naszych informacji wynika, że wszystkie mocniejsze firmy są na przebudowie drogi S6 – tłumaczył Bednarek. Powiat Policki miał bowiem obawy, że unieważnienie przetargu mogłoby doprowadzić do sytuacji, w której cena mogłaby wzrosnąć, a ponadto zachwiać proces przebudowy drogi Police – Szczecin w pierwszym etapie.

Zarząd Powiatu Polickiego przedstawił również plany dotyczące remontów kolejnych dróg na terenie Powiatu Polickiego. W uwzględnieniu władz powiatu znalazły się m.in. drogi w Bezrzeczu, Policach oraz Przecławiu.

Tekst i foto - Gracjan Broda. DziennikPolicki.pl

Pin It